THIRRNI TANI +90 242 511 99 98 MOBIL +90 538 888 16 16 GJENI NJË PRONË

Kupa evropiane e Triathlonit është këtu!


Kupa evropiane e Triathlonit është këtu!

Dita e parë e kupës evropiane të triathlonit në Alania dhe Antalia ka përfunduar. Organizuar nga Unioni Evropian i Triathlonit (ETU), Federata e Triathlonit e Turqisë dhe Komuna e Alanias dhe gjithashtu me ndihmën e Guvernatorit të qarkut të Alanias, kupa evropiane e triathlonit filloi në plazhin Galip Darı.

Në kategorinë e fundit të ditës së parë ishin femrat elitare; u bënë një mijë e pesëqind metra not, 40 kilometra çiklizëm dhe dhjetë kilometra skena vrapimi. Yuliya Yelistratova nga Ukraina fitoi vendin e parë, Roksana Slupek nga Polonia fitoi vendin e dytë dhe Emmie Charayron nga Franca fitoi vendin e tretë.

Në kategorinë e femrave të reja, atletët garuan në 750 metra not, 20 kilometra çiklizëm dhe pesë kilometra vrapim. Marie Horn nga Gjermania fitoi vendin e parë, Alevtina Stetsenko nga Rusia fitoi vendin e dytë dhe Lili Matyus nga Hungaria fitoi vendin e tretë.

Turneu do të përfundojë në 29 shtator me grupemosha në distancë sprint, meshkuj të rinj dhe gara elitare.

Të rejat & Vështrimet

Chat
Ask a question