Európsky pohár v triatlone je tu!

Prvý deň Európskeho pohára v triatlone v Alanyi sa zakončil. Organizovaný Európskou úniou triatlonov (ETU), Tureckou federáciou triatlonu a mestom Alanya a tiež s pomocou guvernéra okresu Alanya sa na pláži Galip Darı začal európsky pohár v triatlone.

V poslednej kategórii prvého dňa boli elitné ženy: 1 500 m plávania, 40 km cykloturistiky a 10 km bežeckých tratí. Yuliya Yelistratova z Ukrajiny získala prvé miesto, Roksana Slupek z Poľska získala druhé miesto a Emmie Charayron z Francúzska získala tretie miesto.

V kategórii mladých žien súťažili: 750 metrov plávania, 20 km cyklistiky a 5 km behu. Marie Horn z Nemecka získala prvé miesto, Alevtina Stetsenko z Ruska získala druhé miesto a Lili Matyus z Maďarska získala tretie miesto.

Organizácia sa skončí 29. septembra pretekmi vekových skupín sprintu, mladých mužov a elitných mužov.