Prona në Iskele, Qiproja Veriore | Shitet shtepi Iskele

26 Vetitë
Vetitë e fundit 2 #6231

Projekti i vilës ndodhet në lagjen Long Beach të Iskeles, një nga rajonet më paqësore të Qipros Veriore.

 • Iskele - Iskele
 • 3 Dhomat e gjumit
 • Vilë
 • 190m²

€454 000 Përditësimi i fundit: 12 Dita

Projekti në Iskele është një komunitet master i frymëzuar nga uji, sporti dhe argëtimi për të gjitha moshat, me grupe apartamentesh dhe vilash të ndërtuara bukur.

 • otuken - Iskele
 • Studio, 1, 2, 3 Dhomat e gjumit
 • Apartament, Vilë
 • 45m², 67m², 88m², 99m², 130m², 185m²

Nga €120 000 Përditësimi i fundit: 12 Dita

Projekti me apartamente 1 dhe 2 dhoma gjumi ndodhet në zonën Bahceler të Iskeles, një nga zonat më paqësore të Qipros Veriore.-

 • iskele Bahceler - Iskele
 • 1, 2 Dhomat e gjumit
 • Apartament
 • 46m², 74m²

Nga €110 000 Përditësimi i fundit: 1 Muaj

Për shkak të vendndodhjes së tij, ky projekt unik në Iskele ofron akses të përshtatshëm në vijën bregdetare dhe qendrën e qytetit, duke e bërë atë të përsosur për investitorët.

 • Aygun - Iskele
 • Studio, 1, 2, 3 Dhomat e gjumit
 • Apartament
 • 53m², 42m², 41m², 75m², 143m², 252m²

Nga €70 000 Përditësimi i fundit: 1 Muaj

Projekti ndodhet në zonën e Long Beach të Iskeles, një nga rajonet më paqësore të Qipros. Ajo ofron peizazhe mahnitëse dhe pamje mahnitëse të detit.

 • Iskele - Iskele
 • 1, 2 Dhomat e gjumit
 • Apartament
 • 75m², 74m²

Nga €182 000 Përditësimi i fundit: 2 Dita

Këtu, materialet numër një, arkitektura e jashtëzakonshme, pika unike dhe peizazhe të shkëlqyera janë mbledhur për t'ju ofruar një nivel të ndryshëm luksi.

 • Yeni Erenkoy - Iskele
 • 3 Dhomat e gjumit
 • Vilë
 • 256m²

€613 000 Përditësimi i fundit: 1 Muaj

Karpasia ishte një qytet i lashtë në Qipro; zona është e famshme për Plazhin e Artë të Karpazit, duke qenë në kontakt me natyrën dhe vendet e trashëgimisë kulturore.

 • Dipkarpaz - Iskele
 • 2 Dhomat e gjumit
 • Vilë
 • 115m²

€158 000 Përditësimi i fundit: 2 Dita

Prona e fundit 1! #6176

Kjo kullë binjake unike dhe me stil ndodhet aty ku Yeni Iskele ka shumë aktivitete të kohës së lirë, sporte ujore, dyqane dhe restorante.

 • Iskele - Iskele
 • 1 Dhoma e gjumit
 • Apartament
 • 64m²

€97 000 Përditësimi i fundit: 1 Muaj

Long Beach ndodhet në selvinë verilindore, ku ekzistojnë shumë aktivitete të kohës së lirë. Ky projekt unik është vetëm pak minuta larg qytetit antik.

 • Iskele - Iskele
 • 2, 3 Dhomat e gjumit
 • Apartament
 • 73m², 104m², 100m²

Nga €147 000 Përditësimi i fundit: 1 Muaj

Plazhi i gjatë ndodhet në ishullin verilindor të Qipros, i famshëm për gjelbërimin dhe pemët e agrumeve, arkitekturën e lashtë të dukshme, ndërtimet moderne dhe vendpushimet.

 • Iskele - Iskele
 • Studio, 1, 2 Dhomat e gjumit
 • Apartament
 • 46m², 73m², 114m²

Nga €104 000 Përditësimi i fundit: 1 Muaj

Vetitë e fundit 5 #6185

Zona e vendosur në plazhin më të famshëm të Qipros quhet Long Beach. Këtu përjetoni qytetërim, histori magjepsëse dhe banesa rezidenciale bashkëkohore.

 • Iskele - Iskele
 • 3 Dhomat e gjumit
 • Apartament
 • 202m²

€793 000 Përditësimi i fundit: 1 Muaj

Kompleksi shtrihet në Iskele, Qipron Veriore, i rrethuar nga bukuria natyrore, me pamje nga deti mahnitës blu i Detit Mesdhe dhe malet madhështore.

 • Iskele - Iskele
 • 2, 3 Dhomat e gjumit
 • Vilë
 • 127m², 154m²

Nga €310 000 Përditësimi i fundit: 1 Muaj

Prona në Skelë

Iskele është një nga qytetet më të mëdha në Qipron Veriore dhe shpejt po bëhet i njohur si një zonë në zhvillim. Ndodhet afërsisht 20 km në veri të Famagustës. Ka plazhe të mrekullueshme të artë dhe restorante të mrekullueshme të peshkut, të gjitha në afërsi. Një nga plazhet më të vizituara në Qipro është padyshim Long Beach. Këtu kilometër pas kilometër rërë e butë shtrihet përgjatë vijës bregdetare me shtretër dielli dhe bare plazhi që ofrojnë rehati, si dhe ushqim dhe pije freskuese për vizitorët.

Më parë quhej Trikomo dhe sipas legjendës, aty solli frutat e para të freskëta perëndesha Afërdita. Qiproja është e famshme për monumentet e saj historike dhe lart në listën e vendeve për t'u vizituar janë dy kishat e rëndësishme që gjenden në Iskele. E para, Panayia Theotokos, u ndërtua në shekullin e 12-të dhe sot është gjithashtu një muze. E dyta është kisha e vogël në formë kryqi e Ariosto Lakovos (Shën Jakobi). Kjo kapelë e vogël domenikane daton në shekullin e 15-të. Iskele është një destinacion popullor turistik. Çdo vit mbahen ngjarje të ndryshme të cilat tërheqin shumë vizitorë. Këto përfshijnë një festival ndërkombëtar vallëzimi folklorik dhe festivalin e rrushit Mehmetcik (Galatea), i cili mbahet gjatë javës së parë të gushtit. Ngjarje të tilla tregojnë qartë se vendasit janë miqësorë dhe mikpritës dhe kanë një interes aktiv për artin dhe kulturën. Gjatë verës në parkun komunal, turistët bashkohen me vendasit teksa këndojnë këngë të së kaluarës deri në orët e para.


Përfitimet e blerjes së një prone në Iskele:

 • Kjo është një mundësi ideale investimi. Iskele është një qytet i vogël që po rritet vazhdimisht me shumë projekte të reja banimi. Blini tani ndërsa çmimet janë në nivelin më të ulët dhe më pas shikoni që vlera e pronës suaj të rritet vazhdimisht ndërsa popullariteti i zonës rritet.
 • Ka shumë projekte të reja banimi që do të thotë se në ndërtimin e shkëlqyer janë përdorur teknika moderne të projektimit dhe materiale me cilësi të lartë.
 • Vendasit janë të njohur për miqësinë dhe mikpritjen e tyre. Ngjarjet vjetore ofrojnë jo vetëm argëtim, por një mundësi për t'u shoqëruar dhe për t'u bërë pjesë e komunitetit lokal.
 • Klima idilike mesdhetare do të thotë që shumë kohë do të shpenzohet jashtë, veçanërisht në plazh. Long Beach është krenaria e zonës dhe, në të vërtetë, Qipros Veriore.

 

Llojet e pronave në Iskele:

Apartamente: Ka shumë madhësi dhe stile apartamentesh duke filluar nga studio me një dhomë gjumi deri në katër dhe nganjëherë pesë dhoma gjumi. Ambientet e brendshme janë plot stil dhe elegancë, duke ofruar rezidenca të bollshme edhe për familjet më të mëdha. Shpesh apartamenti ndodhet në truallin e vet të rrethuar me mure me përfitimin e shtuar të një pishinë të jashtme si një strukturë.

Apartamente në komplekse banimi: Objektet e ofruara brenda një kompleksi rezidencial janë një pikë kryesore e shitjes. Është e drejtë të thuhet se kanë ikur ditët kur një pishinë e hapur cilësohej si luks. Në ditët e sotme, është më shumë një pritshmëri dhe kërkesë që komplekset e banimit të plotësojnë. Objektet shtesë përfshijnë çdo gjë nga parkimi i makinave dhe këndet e lojërave për fëmijë deri te një kinema në vend. Apartamentet më të mëdha kanë tendencë të jenë të dyfishta në dizajn, dhe dizajni modern i një kuzhine të kombinuar dhe zonës së ndenjes është jashtëzakonisht popullor.

Vilat: Vilat, pavarësisht nga madhësia e tyre, shtojnë menjëherë një ajër ekskluziviteti dhe pasurie. Objektet private, duke përfshirë një kopsht, pishinë dhe parkim, janë përgjithësisht të paraqitura, madje edhe me vilat që përbëjnë një kompleks të madh. Në përputhje me çmimin më të lartë të blerjes, cilësia e dizajnit, materialeve dhe ndërtimit është e nivelit të lartë. Në të vërtetë shumë përdorin teknologjinë më të fundit me një veçori të shtëpisë inteligjente.