Telefono tani +90 242 511 99 98 Celular +90 538 888 16 16

Bleni një apartament në Antalia

55 properties

Belek është i famshëm për hotele luksoze me pesë yje, fusha masive golfi, banja termale, arkitekturë moderne dhe objekte turistike.

 • Antalya - Belek
 • 55m² - 165m²
 • Apartament
 • 1+1 - 4+1 dp
Nga €195 000

Konyaalti është i famshëm për plazhet e tij të mrekullueshme me rërë të artë, Detin Mesdhe bruz, natyrën ekzotike dhe objektet turistike.

 • Antalya - Konyaalti
 • 56m² - 134m²
 • Apartament
 • 1+1 - 3+1 dp
Nga €290 000

Kepez është një nga lagjet e njohura në Antalia, kryesisht sepse të gjitha lehtësitë e ofruara brenda qytetit të Antalias janë të aksesueshme këtu.

 • Antalya - Kepez
 • 54m² - 120m²
 • Apartament
 • 1+1 - 2+1
Nga €132 000

Zona e Konyaaltit është e famshme për bregdetin e saj mahnitës me shumë objekte turistike, kafene, bare, restorante, plazhe private dhe sporte ujore.

 • Antalya - Konyaalti
 • 60m² - 118m²
 • Apartament
 • 1+1 - 2+1 dp
Nga €200 000

Zona e Konyaaltit është e famshme për bregdetin e saj mahnitës me shumë objekte turistike, kafene, bare, restorante, plazhe private dhe sporte ujore.

 • Antalya - Konyaalti
 • 100m² - 173m²
 • Apartament
 • 2+1 - 3+1 dp
Nga €295 000

Vitet e fundit, kjo zonë është kthyer në një nga vendet që thith shumë investitorë, sepse pranë detit Mesdhe mund të shijohet një mënyrë jetese evropiane.

 • Antalya - Altintas
 • 63m² - 110m²
 • Apartament
 • 1+1 - 2+1
Nga €155 000

Projekti i ri në lagjen më të njohur të Antalias në këmbë nga plazhi i bukur ju ofron një jetë si pushime.

 • Antalya - Konyaalti
 • 55m² - 102m²
 • Apartament
 • 1+1 - 3+1 dp
Nga €186 000

Altintas është një zonë me rritje të shpejtë me fitime dhe kthime të larta parash. Në këtë rajon, të gjitha lehtësitë janë në dispozicion për të ofruar një qëndrim të përshtatshëm për banorët.

 • Antalya - Altintas
 • 48m² - 62m²
 • Apartament
 • 1+1 - 2+1
Nga €170 000

Altintas është i famshëm për arkitekturën moderne, kantieret masive të ndërtimit, banesat luksoze të banimit dhe një nga zonat me rritje më të shpejtë në qytet.

 • Antalya - Altintas
 • 46m² - 68m²
 • Apartament
 • 1+1 - 2+1
Nga €171 000

Një projekt i veçantë dhe unik i projektuar arkitekturisht do të ndërtohet në një pjesë moderne, të ardhshme të qytetit të Antalias të quajtur Altintas.

 • Antalya - Altintas
 • 67m² - 97m²
 • Apartament
 • 1+1 - 2+1
Nga €124 000

Akusu, ndodhet në verilindje, ku ka shumë restorante, ndërtesa arkitekturore dhe vende të trashëgimisë, të gjitha janë në dispozicion vetëm në pak minuta.

 • Antalya - Aksu
 • 50m² - 110m²
 • Apartament
 • 1+1 - 3+1
Nga €120 000

Ka akses të shkëlqyer në aeroportin ndërkombëtar, plazhet e famshme të njohura në Turqinë jugore dhe shumë shkolla dhe universitete.

 • Antalya - Altintas
 • 40m² - 60m²
 • Apartament
 • 1+1 - 2+1
Nga €185 000

Bleni një apartament në Antalia

Shumë të huaj po mendojnë të blejnë një apartament në një vend tjetër. Vendpushimet janë shumë të kërkuara; për shembull, Antalia është një nga vendet më të njohura nga pushuesit. Kur blini një apartament në Antalia për ta shitur, për veten tuaj të vini të relaksoheni ose t'ua lëshoni me qira turistëve të tjerë, është shumë fitimprurëse.

Kërkesat nga qytetarët e huaj që duan të blejnë një apartament në Antalia po rriten çdo vit. Në 2018, kërkesa u rrit me 70 përqind krahasuar me vitin e kaluar. Në vitin 2019, trendi vazhdoi të rritet për 46.7 përqind. Për sa i përket numrit të pronave të blera, Antalia zuri vendin e dytë pas Stambollit që shiti tetë mijë shtëpi të reja

Apartments in Antalya
Apartmentet nga ndërtuesi në Antalia janë duke pritur për pronarë të rinjë.

Avantazhet e blerjes së një apartamenti në Antalia 

Antalia është një vend i shkëlqyer për të blerë pasuri të paluajtshme.

Apartments in Antalya
Shtëpi të rehatshme me oborre.

Qyteti ka disa avantazhe: 

 1. Një rrjet i zhvilluar transporti. Aeroplanët ndërkombëtarë dhe vendorë fluturojnë gjatë gjithë vitit. Fluturimet e brendshme nuk kushtojnë më shumë se 50 euro. Qyteti ka edhe transport publik të lirë: tramvaj, autobusë. Tarifa është katër lira turke, për fëmijët nën gjashtë vjeç - falas. Në disa vendpushime, udhëtimi falas është në dispozicion për të gjithë pasagjerët. Kthim i lartë në investim. Çmimet për blerjen e pasurive të patundshme janë të ulëta (nga 18,000 euro), dhe kërkesa për prona me qira është e lartë. Marrja me qira e një apartamenti për pushuesit është më i lirë se akomodimi në hotel: nga 150 euro në javë në sezonin veror, në pjesën tjetër të vitit më lirë.
 2. Sezoni veror e mbulon gjysmën e vitit, nga maji në nëntor. 
 3. Kushtet e mira të motit në dimër sigurojnë kërkesën gjatë gjithë vitit nga pushuesit për apartamentet. Temperaturat rrallë bien nën +10°C.
 4. Për shtetasit e huaj, qëndrimi pa viza në vend është i vlefshëm për tre muaj. Me blerjen e pasurive të paluajtshme në Turqi, pronari merr një leje qëndrimi. Pas pesë vjetësh, shtetësia turke është në dispozicion. Nëse blerja kushton më shumë se 250,000 dollarë, shtetësia është në dispozicion më shpejt..
 5. Operacionet mjekësore dhe plastike me cilësi të lartë janë në dispozicion me çmime më të ulëta - tre herë më lirë se në vendin tuaj.
 6. Taksa të ulëta të pronës: një pagesë vjetore prej 0.2 përqind të vlerës së pronës.
 7. Kushtet e përshtatshme për të bërë biznes për shtetasit e huaj.
 8. Një bollëk produktesh të lira natyrore dhe të tjera, për shembull, kostoja mesatare e bukës është 20 cent, qumështit 50 cent, trangujve dhe domateve 70 cent. Në tregje dhe pazare, çmimet mund të jenë edhe më të ulëta.
 9. Infrastruktura e zhvilluar. Në secilën zonë brenda distancës në këmbë ndodhen dyqanet, farmacitë, stacionet e autobusëve, qendrat e argëtimit, qendrat mjekësore dhe arsimore.
 10. Mikpritja dhe besnikëria e banorëve ndaj të huajve, pavarësisht pikëpamjeve të ndryshme fetare.
 11. Tarifa të lira dhe me cilësi të lartë të shërbimeve. Mesatarisht, mirëmbajtja për një apartament në një bllok të vogël kushton nga 10 euro çdo muaj. Në shumë shtëpi ka një furnizim të pavarur me ujë të nxehtë, në verë uji i nxehtë vjen nga rezervuarët e panelit diellor, i cili u lejon banorëve të kursejnë në energji elektrike ose gaz. Në shumicën e komplekseve, ekziston siguria private, terrenet e lojërave, parkingjet, kopshtet dhe rrugët janë të pastra.

Çfarë pasuri të paluajtshme mund të bleni në Antalia

Kompania jonë ofron një zgjedhje të madhe të pasurive të paluajtshme: apartamente në Antalia, vila, tokë, apartamente. Në katalogun tonë, ju mund të zgjidhni strehim nga 20,000 euro

Opsioni më fitimprurës është blerja e pasurive të paluajtshme nga një ndërtues pa ndërmjetës. Shtëpi të tilla kushtojnë nga 320 euro për metër katror.

Në tregun dytësor, ju mund të gjeni një apartament në ndërtesë të re apo të vjetër. Me gjasë, rinovimi është i pashmangshëm.

Nëse planifikoni të përdorni banim vetëm për pushime, mund të shikoni prona të lira të vendosura në një zonë më të largët, për shembull, Bahtili. Nëse një apartament i ri do të bëhet një vendbanim i përhershëm, i përdorur për qëllime biznesi, është më mirë të blini në qendër të qytetit

Residential complex
Komplekset elitare të banimit me apartamente nga ndërtuesi vlerë prej 320 euro për metër katror janë në dispozicion. 

Pasqyra e qytetit

Antalia përbëhet nga tre rajone të mëdha - Kepez, Konyaalti dhe Muratpasa.

Konyaalti

Të huajt e duan këtë rajon; pasuritë e paluajtshme përreth zonës së portit janë zonat më të njohura, të tjerat janë Bahtili dhe Hurma.

Liman

Zona është në një bregdet të vogël me guralecë. Uji në det është i pastër. Infrastruktura është e zhvilluar mirë: hotele, supermarkete, dyqane të vogla, restorante, një treg fermerësh dhe farmaci. Ka një klinikë, spitali më i afërt është 9 kilometra larg.

Рынок
Tregu i fermerëve ka një përzgjedhje të madhe të frutave ekzotike.

Në Liman (zona e portit Konyalti), arsimi parashkollor dhe shkollor fillor është në dispozicion për popullatën që flet gjuhë të huaja.

Ka prona të ndryshme të gatshme në tregun e pasurive të paluajtshme: nga apartamente deri te vilat. Çmimet e qirasë variojnë nga 200 euro në 700 euro për muaj. Kostoja e shtëpive fillon nga 45,000 euro.

Shumica e pronave të blera janë apartamente në rishitje pasi ndërtimi i ri është minimal.

Apartments in Turkey
Apartamente te mjaftueshme me pamje nga deti dhe ballkone të mëdha janë në dispozicion.

Hurma

Popullsia është 20,000 banorë. Largësia nga plazhi është një kilometër. Ofron pamje piktoreske të majave të maleve, brenda një distancë në këmbë ka një plazh. Jetojnë njerëz me kombësi të ndryshme.

Map of the area
Hurma është vetëm dy kilometra nga deti. 

Në zonë ka shumë dyqane, supermarkete. Shumica e tyre kanë një shërbim të shpërndarjes në shtëpi. Ka plane për të ndërtuar një zonë tregtare prej më shumë se katër mijë metra katrorë.

Hurma është një zonë e qetë familjare që ka më pak zona argëtimi sesa në zonën e Limanit.

Nuk ka spitale ose shkolla këtu, por ka plane për ndërtim në vitet e ardhshme.

Kostot e pasurive të paluajtshme kushtojnë më pak këtu sesa në Liman, dhe zgjedhja është më e rëndësishme. Ka shumë ndërtesa të reja në Hurma; ju mund të blini strehim në fazën e ndërtimit. Kostoja e një apartamenti me dy dhoma me një pishinë të përbashkët noti fillon nga 45,000 euro. Këtu ka shumë pak vila.

Pool at home
Blerja e një apartamenti në një ndërtesë të re është një investim fitimprurës i kursimeve.

 

Muratpasa

Ky rajon është shtëpia e një qyteti të vjetër me ndërtesa të vlefshme historikisht. Midis ndërtesave antike, ka pak prona për shitje. Një fushë tjetër me interes për blerësit e pronave është Lara.

Lara

Lara është qendra e Antalias e ndërtuar në një kodër; vija bregdetare e formuar nga shkëmbinjtë është e tejdukshme. Gjatësia e tij është 15 kilometra. Ekzistojnë mundësi elitare dhe ekonomike në tregun e pasurive të paluajtshme.

Lara është qendra e argëtimit dhe jetës së biznesit në Antalia. Këtu gjenden zyra të ndërmarrjeve të mëdha, klube prestigjioze të natës, qendra tregtare, kafene, parqe.

Brenda distancës në këmbë, ka shumë spitale, klinika private, klinika dentare, pajisje gjinekologjike dhe kozmetologji.

Fëmijët që flasin gjuhë të huaja mund të shkojnë në shkolla të mesme ose ose të regjistrohen për kurse trajnimi shtesë.

Kostoja e apartamenteve ndikon në lagje. Pronat prestigjioze të ndërtuara në Shirinyaly fillojnë nga 20,000 euro. Prona me tre ose më shumë dhoma është në dispozicion në këtë bregdet shkëmbor.

Дома в Ларе
Apartamente të bukura në shtëpi prestigjioze në rrethin e Sirinyalit.

Apartamentet ekonomike janë në dispozicion në Guzeloba nga një çmim fillestar prej 45,000 euro. Kjo lagje është vetëm nëntë kilometra nga aeroporti, dhe zhurma e aeroplanëve mund të dëgjohet gjatë ngritjes dhe uljes së tyre.

Banimi afër një plazhi me rërë është në Kundu. Çmimet fillestare janë nga 55,000 euro për pronat me dy-tre dhoma.

Kundu apartments
Një apartament në zonën e Kundu ka një çmim fillestar prej 55,000 euro.

Kepez

Kepez është rajoni më i populluar - me më shumë se 500,000 banorë. Kepez po zhvillohet me shpejtësi, por nuk ka aq shumë të huaj në këtë zonë.

Distanca nga aeroporti - 13 kilometra, nga qendra e Antalias - 10 kilometra, nga plazhi - 9 kilometra.

Një zonë industriale me afërsisht 300 ndërmarrje, pavarësisht kësaj, ka shumë parqe, sheshe dhe zona pyjore në rajon. Kepez ka një kopsht zoologjik të madh, një fermë dhe një plantacion të gjerë ulliri.

Distance to the beach
Kepez është vetëm 15 kilometra nga plazhi.

Infrastruktura është e zhvilluar: shumë kafene dhe restaurante, një spital për 300 pacientë, klinika veterinare, stomatologji, kozmetologji dhe institucione arsimore (me mësues anglishtfolës).

Kostoja e pasurive të paluajtshme është e ulët: një apartament me dy dhoma kushton nga 37,000 euro.

Në Antalia, ju mund të blini një apartamente të ndryshme. Krahasuar me vendet e tjera, çmimet janë të ulëta në Turqi. Pronari mund ta përdorë pronën e tij për vendbanim apo për të fituar para nga qiraja.Një investim i tillë është fitimprurës; shumë duan të marrin me qira një apartament ose vilë.

Ju mund t'i shihni të gjitha pasuritë e paluajtshme këtu >>>