Prona për shitje në Dubai, Emiratet e Bashkuara Arabe

85 Vetitë

Projekti ndodhet në Dubai Healthcare City dhe ofron pamje fantastike të Burj Khalifa, Dubai Creek dhe Downtown Dubai.

 • Qyteti i Kujdesit Shëndetësor - Dubai
 • Studio, 1, 2 Dhomat e gjumit
 • Apartament
 • 34m², 58m², 71m²

Nga €287 000 Përditësimi i fundit: 1 Dita

Projekti rezidencial ndodhet në Dubai Healthcare City dhe ofron pamje spektakolare panoramike të Burj Khalifa dhe Kullës Dubai Creek.

 • Qyteti i Kujdesit Shëndetësor - Dubai
 • Studio, 1 Dhomat e gjumit
 • Apartament
 • 33m², 95m²

Nga €335 000 Përditësimi i fundit: 3 Dita

Këto apartamente të mrekullueshme dhe mahnitëse janë në Al Barsha Jugore. Projekti përfshin dy blloqe tetëmbëdhjetë katësh dhe ofron apartamente me dy dhe tre dhoma gjumi.

 • Rrethi i fshatit Jumeirah - Dubai
 • 2, 3 Dhomat e gjumit
 • Apartament
 • 146m², 232m²

Nga €492 000 Përditësimi i fundit: 3 Dita

Këto apartamente luksoze elegant janë në International City. Projekti ofron apartamente dhe njësi me një dhe dy dhoma gjumi për përdorim komercial

 • Nad Al Sheba 1 (MBR City) - Dubai
 • 1, 2 Dhomat e gjumit
 • Apartament, Komerciale
 • 60m², 102m², 67m²

Nga €193 000 Përditësimi i fundit: 4 Dita

Projekti me njësi luksoze në shitje ndodhet në lagjen Jumeirah Lake Towers të Dubai Marina.

 • Marina - Dubai
 • 1 Dhoma e gjumit
 • Apartament
 • 69m²

€386 000 Përditësimi i fundit: 4 Dita

JVC është një komunitet prestigjioz rezidencial i njohur për ambientin e tij miqësor për familjen, aksesin e përshtatshëm në autostradat kryesore dhe afërsinë me vendndodhje të rëndësishme.

 • Rrethi i fshatit Jumeirah - Dubai
 • 2, 3 Dhomat e gjumit
 • Apartament, Komerciale
 • 107m², 308m²

Nga €493 000 Përditësimi i fundit: 5 Dita

Kompleksi rezidencial ndodhet në Jumeirah Village Circle (JVC), Dubai, një lagje e famshme rezidenciale e njohur për mjedisin e saj miqësor për familjen.

 • Rrethi i fshatit Jumeirah - Dubai
 • 1, 2 Dhomat e gjumit
 • Apartament
 • 64m², 110m²

Nga €235 000 Përditësimi i fundit: 5 Dita

Projekti ndodhet në një lagje banimi të gjallë dhe të spikatur në Dubai, Al Furjan.

 • Al Furjan - Dubai
 • 2, 3 Dhomat e gjumit
 • Apartament
 • 105m², 247m²

Nga €321 000 Përditësimi i fundit: 6 Dita

Projekti me lloje të ndryshme apartamentesh për shitje ndodhet në Al Furjan, një lagje banimi e gjallë dhe e njohur në Dubai.

 • Al Furjan - Dubai
 • 2, 3 Dhomat e gjumit
 • Apartament
 • 115m², 148m², 155m²

Nga €332 000 Përditësimi i fundit: 8 Dita

Projekti i vilës është vendosur në një mjedis të harlisur brenda Distriktit 11 në zemër të qytetit Mohammed Bin Rashid, në qendër të Dubait.

 • Nad Al Sheba 1 (MBR City) - Dubai
 • 4, 5, 6 Dhomat e gjumit
 • Vilë
 • 739m², 932m², 1357m²

Nga €4 086 000 Përditësimi i fundit: 10 Dita

Prona ndodhet në Creek Beach, në zemër të Dubai Creek Harbour, vetëm disa minuta larg nga Creek Island dhe Downtown Dubai.

 • Dubai Creek Harbour - Dubai
 • 2, 3 Dhomat e gjumit
 • Apartament
 • 93m², 147m²

Nga €518 000 Përditësimi i fundit: 12 Dita

Prona ndodhet pranë një fushe golfi brenda komunitetit të golfit të Damac Hills në Dubailand, Dubai.

 • Dubailand - Dubai
 • 6, 7 Dhomat e gjumit
 • Vilë
 • 340m², 415m²

Nga €942 000 Përditësimi i fundit: 13 Dita

Prona në Dubai

Dubai është një nga vendet më të rëndësishme të biznesit në Lindjen e Mesme, si dhe në mbarë botën. Ai është bërë gjithashtu një destinacion popullor rekreativ në rajon, falë zhvillimit të shpejtë gjatë dekadave të fundit. Të gjithë këta faktorë kanë kontribuar që pasuritë e paluajtshme në Dubai të jenë një biznes fitimprurës dhe dinamik me shumë mundësi investimi me potencial të lartë.

Dubai është i famshëm për rrokaqiejt e tij ultra-modern, strukturat verbuese të qelqit dhe butikët në modë, të cilat tërheqin socialistët ndërkombëtarë dhe këdo që kërkon një prekje luksi. Nga ana tjetër, Dubai është gjithashtu shtëpia e tregjeve historike, kullave me erë, shkretëtira të gjera me erë dhe pazare të zënë. Është destinacioni ideal për këdo që kërkon një eksperiencë të paharrueshme të Lindjes së Mesme, nga plazhet e mrekullueshme dhe hotelet luksoze deri te shkretëtira dhe trashëgimia magjepsëse.

Dubai është një nga destinacionet më intriguese në botë për shkak të kombinimit të tij magjepsës të modernes dhe të lashtës. Të jesh në Dubai është si të jetosh në qendër të gjithçkaje; ju mund të shijoni përvoja mahnitëse çdo ditë dhe të shihni ngjarjet dhe festivalet më të pabesueshme. Është më shumë se thjesht një qytet; është një vend më vete, me gjithçka që ju nevojitet për ta jetuar jetën në maksimum.

Rritja ekonomike e Dubait

Ekonomia e lulëzuar e Dubait ka rezultuar në një rritje të tregut të pasurive të paluajtshme. Shumë investitorë kanë vendosur besimin e tyre në këtë emirat në zhvillim, duke rezultuar në maturimin e tregut. Zyrtarët kanë përjashtuar çdo rënie të mundshme në tregun e pasurive të paluajtshme në Dubai si rezultat i ligjeve dhe rregulloreve më fleksibël që rregullojnë pronësinë e pronave në Dubai. Kjo ka frymëzuar shumë biznese për të zgjeruar investimet e tyre në Dubai dhe ka ngjallur besim tek sipërmarrësit që synojnë të përfitojnë nga ky qytet i mrekullueshëm.

Dubai është një qytet me një fluks të madh njerëzish. Çdo vit, 17 milionë njerëz vizitojnë vendin turistik. Kategoritë e tjera të popullsisë janë gjithashtu të interesuara për qytetin më të madh të Emirateve të Bashkuara Arabe: të huajt e huaj, përfaqësues të biznesit dhe industrisë, migrantë të kualifikuar dhe me përvojë pune, etj.

Ka një kërkesë të konsiderueshme për banesa me qira dhe tregu reagon me një ofertë proporcionale - 60-65.000 objekte të reja të pasurive të paluajtshme ndërtohen çdo vit dhe zhvilluesit vlerësojnë një rritje prej 250% të fitimit vjetor. Me rritjen e ekonomisë me një ritëm prej 3-4% çdo vit, është e qartë se tregu i Emirateve ka shumë për t'u ofruar investitorëve të mundshëm.

Avantazhet e blerjes së pasurive të paluajtshme në Dubai

Fakti që pasuritë e paluajtshme në Dubai janë ndër investimet më të sigurta që mund të bëni nuk është për t'u habitur. Ka shumë opsione për investitorët që kërkojnë të blejnë prona në këtë Emirat, falë rregullave liberale të pronësisë së lirë dhe një përzgjedhje të larmishme banesash, vilash, shtëpish në qytet, apartamente nën çati dhe zyra për shitje. Shumica e shtëpive në Dubai tani janë të lira, gjë që i bën ato shumë tërheqëse për emigrantët dhe të huajt. Ato mund të kenë të gjithë pronësinë e tokës, në krahasim me qiranë.

Një nga arsyet më domethënëse pse Dubai është një destinacion i shkëlqyer investimi është ekonomia e tij dinamike . Meqenëse ekonomia e Dubait nuk është e varur nga hidrokarburet, luhatjet në çmimet e naftës kanë pak ose aspak ndikim në statusin e përgjithshëm ekonomik të tij. Sidoqoftë, shumë investitorë anashkalojnë ekonominë e Dubait kur bëjnë zgjedhje investimi, qofshin ata investitorë të mëdhenj ose individë që duan të blejnë pronë për përdorim personal. Blerja e një shtëpie ose apartamenti në Dubai mund të kontribuojë jashtëzakonisht shumë në ekonominë lokale.

Nuk ka fare taksë pronësie në Dubai.

Një tjetër avantazh i blerjes së pronave në këtë vend është siguria e sigurisë dhe sigurisë së përgjithshme. Pavarësisht vendndodhjes së tij në një rajon të paqëndrueshëm, Dubai mbetet një nga qytetet më të sigurta në botë. Shumë njerëz vendosin të migrojnë në këtë Emirat për shkak të sigurisë dhe në shumicën e rasteve, ata përfundojnë duke blerë një apartament ose vilë për të banuar ose për të krijuar biznesin e tyre duke blerë një zyrë ose dyqan me pakicë. Prandaj, shumë njerëz kanë zbuluar se blerja dhe shitja e pronave në këtë zonë është një nga metodat më të mira për të fituar shumë para në një periudhë të shkurtër kohore.

Një tjetër avantazh i rëndësishëm i blerjes së një apartamenti, një apartamenti, një vile ose një shtëpie në Dubai është kthimi i lartë i investimit që u ofrohet blerësve dhe investitorëve.

Zonat e reja në zhvillim janë të mbushura me prona për shitje në Dubai, duke filluar nga apartamentet dhe shtëpitë deri te vilat, tokat dhe hapësirat tregtare për të blerë. Shtëpitë e Dubait në rajone të caktuara u ofrojnë investitorëve mundësinë për të bërë një investim afatgjatë ose afatshkurtër. Disa investitorë, për shembull, preferojnë të blejnë pronë në Dubai, ta rinovojnë atë dhe më pas ta rishesin me një çmim më të lartë. Shumë investitorë, nga ana tjetër, zgjedhin të blejnë pronë dhe ta transformojnë atë në një biznes fitimprurës, si mega qendrat tregtare, restorantet dhe kafenetë.

Dubai është bërë një destinacion popullor për blerësit e pronave të dorës së dytë nga e gjithë bota. Mënyra e rehatshme e jetesës, mjedisi kozmopolit dhe klima subtropikale tërheqin shumë njerëz. Ai gjithashtu ofron mundësi të shkëlqyera dhe të sigurta investimi, me disa projekte me cilësi të lartë që lançohen çdo muaj dhe një kthim të qëndrueshëm nga investimi. Prona blej për të jetuar dhe për të blerë me qira në Emiratet e Bashkuara Arabe ofron kthimet më të larta nga investimi. ROI në lagjet më të njohura të Dubait mund të kalojë 10%.

Kjo përqindje është shumë më e lartë se kthimet nga investimi në tregjet evropiane dhe disa të tjera të mëdha të pronave jashtë shtetit. Blerësit e pronave mund të presin transparencë të plotë në të gjitha transaksionet e pasurive të paluajtshme, e cila garantohet nga qeveria e Emirateve të Bashkuara Arabe.

Llojet e pasurive të paluajtshme në Dubai

Ekzistojnë lloje të ndryshme të pronave të Dubait në dispozicion. Ju mund të blini prona të lira në Dubai në ndërtesa apartamentesh, apartamente në studio, shtëpi në qytet, penthouse, vila të shkëputura pranë plazheve me kopshte, komplekse rezidenciale ekskluzive në ishuj artificialë dhe struktura private me brendshme të shkëlqyera.

Pronat jashtë planit për shitje në Dubai dhe Emiratet e Bashkuara Arabe tregojnë se zhvillimi është ende në fazat e planifikimit ose nuk ka filluar ende. Një blerje shtëpie jashtë planit në Dubai ka shumë përfitime sepse shumica e zhvilluesve të pasurive të paluajtshme në Emiratet e Bashkuara Arabe ofrojnë marrëveshje ekskluzive duke përfshirë planet e pagesave pas dorëzimit.

Cila është kostoja e pronës në Dubai

Çmimet e pronave në Dubai ndryshojnë sipas faktorëve më të dukshëm:

- Lloji

- Madhësia

- Numri i dhomave të gjumit

- Vendndodhja

- Pajisjet

- Statusi i përfundimit të projektit

Nëse zgjidhni një pronë jashtë planit për shitje, mund të jeni në gjendje të përfitoni nga një plan pagese pas përfundimit, i cili ju lejon të paguani me këste me kalimin e kohës. Të gjithë faktorët e mëposhtëm merren parasysh gjatë vendosjes së planeve të pagesave dhe çmimeve. Dubai ofron prona për çdo buxhet.

Zonat e njohura për të blerë pronë në Dubai

Tregu i pasurive të paluajtshme të këtij qyteti ka një nga furnizimet më të mëdha të banesave, duke përfshirë si shtëpitë e reja ashtu edhe ato dytësore në zhvillimet ultra-moderne. Rrethet dhe vendndodhjet më të njohura janë: Dubai Marina, Downtown Dubai, Palm Jumeirah, Jumeirah Beach Residence, Jumeirah Lake Towers, Jumeirah Village Circle, Dubai Hills Estate, City Walk Dubai, Business Bay, Dubai Silicon Oasis, Arabian Ranches, dhe shumë të tjerë.

Këto zona ekskluzive kanë një infrastrukturë të zhvilluar mirë, një rrjet efikas transporti dhe lehtësira të tjera që njerëzit kërkojnë. Përveç dyqaneve, salloneve të bukurisë, restoranteve luksoze dhe ambienteve argëtuese, këto zona kanë banka, supermarkete, kopshte, shkolla dhe objekte mjekësore.

Dubai Marina , shtëpia e mbi 200 ndërtesave rezidenciale me përdorime të përziera, vilave dhe shtëpive të qytetit që formojnë horizontin unik të qytetit, është e njohur për pamjet spektakolare të bregdetit, shëtitoret piktoreske dhe afërsinë me rrethet tregtare. Është gjithashtu një nga vendet më të mira për të investuar në qira afatshkurtëra cilësore ose shtëpi pushimi, pasi turistët preferojnë të gravitojnë në zona të tilla të njohura, por të arritshme.

Qendra e Dubait , i famshëm për rrokaqiejt e tij luksoz dhe popullsinë elitare, është një vend i njohur për qiratë afatshkurtra në Dubai pasi turistët mund të përjetojnë vërtet Dubain dhe monumentet e tij të famshme ndërkombëtare, si ndërtesa më e lartë në botë, Burj Khalifa

Palm Jumeirah , një nga zonat më të njohura të Dubait, krenohet me një sërë shtëpish të pavarura, vendpushime plazhi dhe vila për shitje. Një arkipelag artificial në formë palme mban një status të spikatur në tregun e pasurive të paluajtshme.

Jumeirah Lake Towers , e ndërtuar rreth katër liqeneve artificiale, është një qendër biznesi shumë e populluar në zemër të Dubait. Apartamentet shumëkatëshe për shitje në Kullat e Liqenit Jumeirah janë drejtpërdrejt pas zhvillimit më luksoz të Dubai Marina. Sidoqoftë, ato ofrojnë lehtësira të krahasueshme me një kosto më të ulët, duke e bërë atë investimin më të madh në Dubai me çmime të përballueshme. Komuniteti me përdorim të përzier përmban rrokaqiejt për banim dhe biznes për t'iu përshtatur të gjitha buxheteve dhe kërkesave të pronave.

Rrethi i fshatit Jumeirah , një zonë tjetër e njohur për përballueshmërinë e saj, është një zhvillim me përdorim të përzier me një shumëllojshmëri apartamentesh, vilash dhe shtëpish në qytet, të lidhura me një bollëk parqesh të gjelbra, objekte moderne dhe kanale. Është në kërkesë të lartë për shkak të vendndodhjes së saj të shkëlqyer dhe përfitimit, duke ofruar disa nga investimet më të mira të pronave në Emiratet e Bashkuara Arabe. Shumë emigrantë që punojnë dhe familje në Dubai e shijojnë këtë vendndodhje sepse ofron një atmosferë paqësore, rezidenciale larg atraksioneve të qytetit.

Business Bay , i vendosur në qendër të Dubait, është një lagje në zhvillim, si dhe qendër biznesi dhe tregtare e qytetit. Ai konsiderohet një rajon i sapo zhvilluar, me shumë rrokaqiej dhe projekte të ardhshme ende në zhvillim. 240 kulla përmbajnë penthouse, apartamente dhe zyra të qytetit. Profesionistët që punojnë preferojnë këtë zonë pasi ajo ka kosto më të ulëta të pronës se Downtown Dubai dhe qiratë fitimprurëse të apartamenteve.

Vilat janë një tjetër alternativë e shkëlqyer për investime në pronë në Dubai. Zonat më të njohura për të blerë një vilë në Dubai përfshijnë DAMAC Hills 2, Arabian Ranches, Dubai Hills Estate, Palm Jumeirah dhe Jumeirah Village Circle.

DAMAC Hills 2 është komuniteti i parë rezidencial i gjelbër i Dubait. Lagjja e qetë është e popullarizuar si nga investitorët ashtu edhe nga blerësit e shtëpive pasi ofron një mënyrë jetese miqësore me mjedisin. Një arsye tjetër që njerëzit zgjedhin të investojnë në DAMAC Hills 2 është sepse aktualisht është një nga zonat më të lira për të blerë prona në Dubai.

Qëndrueshmëria e projekteve jashtë planit, si dhe ringjallja e tregut dytësor të pronave në zonë, kanë siguruar një interes në rritje në Arabian Ranches , veçanërisht në mesin e familjeve që kërkojnë opsione investimi në pasuri të paluajtshme në Dubai. Pa dyshim, Arabian Ranches është një nga vendet më të mira në Dubai për investime në pasuri të paluajtshme.

Dubai Hills Estate , një nga zonat më të njohura të Dubait për blerjen e vilave, ofron një shkallë të lartë luksi dhe komoditeti. I gjithë rajoni është projektuar me përpikëri rreth një fushe golfi të mrekullueshëm kampionati me 18 vrima. Pozicioni strategjik i këtij komuniteti gjithashtu i mban blerësit e pronave dhe banorët e ardhshëm pranë të gjitha rrjeteve kryesore rrugore.

Dubai mbetet një zgjedhje e preferuar për investitorët në mbarë botën, me kthime mesatare më të larta se shumë nga bashkëkohësit e tij globalë. Ai është vendosur gjithashtu si një destinacion fantastik familjar, me një infrastrukturë të fortë që përfshin disa nga objektet më të mira arsimore dhe mjekësore. Pavarësisht nëse jeni duke kërkuar për një shtëpi të re kryesore, një pronë pushimi që mund ta quani shtëpi për disa muaj të vitit, ose një investim që do të përmirësojë portofolin tuaj të pronave, Dubai ka një zgjidhje për të gjithë.