Prona në Kyrenia (Girne), Qiproja Veriore | Shitet Shtepi

43 Vetitë

Kompleksi rezidencial me lloje të ndryshme apartamentesh dhe vilash në shitje ndodhet në Esentepe, Kyrenia.

 • Esentepe - Kyrenia
 • Studio, 1, 2, 3 Dhomat e gjumit
 • Apartament, Vilë
 • 35m², 50m², 75m², 93m²

Nga €119 000 Përditësimi i fundit: 6 Dita

Vetitë e fundit 2 #6201

Projekti me banesa 2+1 për shitje ndodhet në zonën Alsancak, në perëndim të Kyrenia, resorti turistik i Qipros Veriore, në një lagje të këndshme dhe të qetë.

 • Alsancak - Kyrenia
 • 2 Dhomat e gjumit
 • Apartament
 • 67m²

€125 000 Përditësimi i fundit: 1 Muaj

Vetitë e fundit 3 #6216

Kompleksi rezidencial ndodhet pranë bregdetit në Esentepe, Kyrenia, një shëtitje të shkurtër nga plazhi dhe fusha e golfit.

 • Esentepe - Kyrenia
 • 2 Dhomat e gjumit
 • Apartament
 • 116m²

€216 000 Përditësimi i fundit: 1 Muaj

Kompleksi ndodhet në Esentepe, vetëm një shëtitje të shkurtër nga një plazh me rërë dhe ofron pamje të papenguar të Detit Mesdhe dhe maleve Five Finger.

 • Esentepe - Kyrenia
 • 3, 4 Dhomat e gjumit
 • Vilë
 • 298m², 333m²

Nga €476 000 Përditësimi i fundit: 1 Muaj

Projekti ndodhet në një nga rrugët më të frekuentuara në qendër të qytetit të Kyrenia, afër të gjitha lehtësive.

 • girne - Kyrenia
 • 1, 2, 3 Dhomat e gjumit
 • Apartament
 • 60m², 75m², 135m²

Nga €128 000 Përditësimi i fundit: 1 Muaj

Këto shtëpi verore buzë plazhit ndodhen në një zonë komode të Esentepe e cila njihet si një zonë e famshme për habitatin e saj të gjelbër, plazhin e paprekur dhe perëndimin e diellit.

 • Esentepe - Kyrenia
 • 2 Dhomat e gjumit
 • Apartament
 • 85m²

€182 000 Përditësimi i fundit: 1 Muaj

Ky kompleks apartamentesh me apartamente 1+1 në shitje në Kyrenia është ideal për individët që dëshirojnë të shijojnë natyrën pa u larguar nga qyteti.

 • girne - Kyrenia
 • 1 Dhoma e gjumit
 • Apartament
 • 60m²

€137 000 Përditësimi i fundit: 1 Muaj

Kompleksi është i vendosur në një mjedis të qetë dhe të këndshëm, mes pemëve të ullirit, rreth 600 m larg detit, në një nga qytetet më piktoreske të Qipros Veriore, Lapta.

 • Lapta - Kyrenia
 • 4 Dhomat e gjumit
 • Vilë
 • 438m²

€443 000 Përditësimi i fundit: 1 Muaj

Kompleksi ndodhet në Lapta, Qipron Veriore, në vijën e parë nga deti dhe ofron një pamje të mrekullueshme të detit dhe maleve.

 • Lapta - Kyrenia
 • 1, 2 Dhomat e gjumit
 • Apartament
 • 92m², 86m², 110m²

Nga €148 000 Përditësimi i fundit: 29 Dita

Vetitë e fundit 4 #6199

Kompleksi ndodhet në Alsancak, lagjen më të njohur të Kyrenias, pranë rrugës kryesore, rreth 1.5 km nga plazhi publik.

 • Alsancak - Kyrenia
 • 1, 2 Dhomat e gjumit
 • Apartament
 • 50m², 65m²

Nga €125 000 Përditësimi i fundit: 1 Muaj

Vetitë e fundit 3 #6209

Kompleksi i vilave, me pamje nga deti dhe mali, ndodhet në Catalkoy, lagjen e famshme të vilave të Qipros Veriore, në afërsi të të gjitha lehtësive lokale.

 • catalkoy - Kyrenia
 • 3, 4 Dhomat e gjumit
 • Vilë
 • 165m², 180m²

Nga €363 000 Përditësimi i fundit: 1 Muaj

Ky projekt i mrekullueshëm i apartamenteve ndodhet në fshatin simpatik Karsiyaka në rrethin Kyrenia, i cili është një nga rajonet më të njohura në Qipro.

 • girne - Kyrenia
 • 1, 2 Dhomat e gjumit
 • Apartament
 • 40m², 60m²

Nga €125 000 Përditësimi i fundit: 1 Muaj

Prona në Kyrenia

Kyrenia është një destinacion popullor turistik në bregun verilindor të Qipros Veriore dhe një qendër kryesore kulturore dhe ekonomike. Kyrenia është vendpushimi më popullor i pushimeve në ishullin e Qipros, duke tërhequr vizitorë nga e gjithë bota, veçanërisht gjatë muajve të verës. Kyrenia njihet si një parajsë turistike falë kushteve të këndshme të jetesës, vijave bregdetare mahnitëse, qendrave tregtare, lehtësive turistike, vendeve historike, jetës së natës dhe vendeve argëtuese dhe restoranteve. Kalaja e Kyrenisë është një nga ndërtimet më mahnitëse të qytetit.

Kyrenia është e gjallë, e ndritshme, plot me studentë dhe vizitorë, dhe ndoshta paksa shumë e zhurmshme për ata që kërkojnë paqe dhe qetësi. Ajo tërheq si vendasit ashtu edhe të huajt, të cilët zbresin në limanin e Kyrenias në numër të madh çdo ditë për një shëtitje përgjatë marinës drejt Kalasë së Kyrenias ose një drekë të këndshme dhe të relaksuar në një nga kafenetë e shumta simpatike të shpërndara përreth.

Kyrenia është e lidhur mirë me shumicën e destinacioneve kryesore të ishullit. Ajo është gjithashtu e përshtatshme pranë aeroporteve ndërkombëtare. Udhëtimi drejt kryeqytetit ose Aeroportit Ercan zgjat rreth gjysmë ore, dhe Aeroporti i Larnakës në pjesën jugore të ishullit është më shumë se një orë larg.

Pasuri të paluajtshme në Kyrenia

Kyrenia është një nga qytetet më të mëdha dhe më piktoreske të Qipros Veriore, që ka rezultuar në disa nga pronat më të mira për shitje në Qipron Veriore, duke përfshirë vila luksoze bregdetare, banesa mahnitëse dhe shtëpi prej guri.

Kyrenia është shtëpia e disa prej universiteteve më të famshme në ishull, duke e bërë atë një nga vendet më të mira për të jetuar në Qipron e Veriut për studentët. Popullsia e madhe studentore, krahas numrit të madh të turistëve, krijon një nevojë të pangopur për akomodim.

Kyrenia është një vend i përsosur për të blerë prona në Qipron Veriore si një investim për shkak të rritjes së vlerës së pronës dhe metodave të thjeshta të pagesës. Çmimet e pronave në Kyrenia janë rritur më shpejt se në çdo rreth tjetër të Qipros Veriore.

Nëse jeni duke kërkuar për një pronë në Qipron Veriore dhe dëshironi të jeni afër plazhit, Kyrenia është zgjedhja më e mirë. Ky qytet ofron më shumë se 30 kilometra vijë bregdetare, me shumë plazhe dhe limane që u ofrojnë vizitorëve një përvojë relaksuese. Nëse preferoni diçka më private, ka shumë shtëpi private për shitje që nuk janë afër asnjë qyteti apo fshati, duke i bërë ato perfekte për qetësi dhe privatësi.

Zonat dhe qytetet veçanërisht të populluara si Kyrenia dhe Nikosia janë të prekura nga mungesa e tokës. Toka për qëllime ndërtimi po bëhet gjithnjë e më e vështirë për t'u gjetur në Kyrenia dhe lokalitete si Bellapais, Ozankoy, Catalkoy, Alsancak dhe Lapta, dhe nëse është në dispozicion, pronarët po kërkojnë çmime astronomike për të, duke ndikuar në koston e pronave. Kështu, kostot e pasurive të paluajtshme do të vazhdojnë të rriten së bashku me rritjen e çmimit të parcelave.

Zonat e pronave të njohura në Kyrenia

Duke u nisur në lindje nga Kyrenia, ka një shumëllojshmëri fshatrash të vegjël simpatikë, shumica e të cilëve kanë pamje mahnitëse dhe janë afër plazheve.

Fshati Esentepe është një zgjedhje popullore për të huajt që kërkojnë të blejnë prona në Qipron Veriore. Ajo ka plazhin e vet, shkollat, zyrën e mjekut, një stacion policie, disa dyqane dhe një kurs golfi me standarde ndërkombëtare është vetëm 10 minuta me makinë larg. Prona e paluajtshme Esentepe ofron gjithçka, nga banesat dhe vilat deri te parcelat e mëdha të tokës dhe shtëpitë luksoze. Me bukurinë e tij natyrore dhe ambientin paqësor, rajoni është një yll në rritje për investimet në pronë të Qipros Veriore.

Alsancak është një qytet bregdetar në Qipron Veriore me pasuri të shkëlqyera të paluajtshme për shitje. Prona për shitje në Alsancak përfshin apartamente, vila luksoze dhe shtëpi të shkëputura.

Lapta është një tjetër qytet ku mund të gjeni një pronë bregdetare për shitje në Qipron Veriore. Lapta ka një atmosferë të gjallë turistike që e mban qytetin të gjallë gjatë gjithë vitit. Nëse po kërkoni pronë të përballueshme për shitje në Qipron Veriore, Lapta është një opsion i shkëlqyer. Ju mund të gjeni një vend larg nga plazhi për të mbajtur çmimet të ulëta.

Bellapais , një fshat i vogël në malet pranë Kyrenia, është një vend jashtëzakonisht i bukur. Të jetosh atje do të thotë të shpëtosh nga ngutja dhe nxitimi i Kyrenia-s dhe të hysh në shenjtëroren e qetë të një qyteti simpatik me pamje të mrekullueshme dhe një abaci të mrekullueshme të shekullit të 13-të. Nëse po lëvizni me fëmijë, Bellapais është një zgjedhje e shkëlqyer për shkak të afërsisë me një nga shkollat më të mira ndërkombëtare në ishull, Shkollën Angleze të Kyrenias.