Prona në Mugla, Turqi | Shitet prone ne Mugla

44 Vetitë

Projekti i vilës ndodhet në vijën bregdetare në Gundogan, një nga zonat më piktoreske në Bodrum.

 • Bodrum - Mugla
 • 5 Dhomat e gjumit
 • Vilë
 • 450m²

€3 500 000 Përditësimi i fundit: 12 Dita

Projekti i viles ndodhet ne qender te lagjes Ortakent te Bodrumit, Mugla.

 • Bodrum - Mugla
 • 6 Dhomat e gjumit
 • Vilë
 • 250m²

€617 000 Përditësimi i fundit: 12 Dita

Projekti me apartamente 1+1 dhe 2+1 ne shitje ndodhet ne lagjen Meselik te Milas, Bodrum.

 • Bodrum - Mugla
 • 1, 2 Dhomat e gjumit
 • Apartament
 • 120m², 67m²

Nga €218 000 Përditësimi i fundit: 12 Dita

Projekti në rajonin Yaliciftlik të Bodrumit ofron mundësinë për të jetuar në harmoni me natyrën për shkak të afërsisë me shtigjet e ecjes dhe parqet.

 • Bodrum - Mugla
 • 2 Dhomat e gjumit
 • Vilë
 • 500m²

€766 000 Përditësimi i fundit: 12 Dita

Projekti me vila të bollshme për shitje ndodhet në rajonin Adabuku në veriperëndim të Gadishullit të Bodrumit.

 • Bodrum - Mugla
 • 5 Dhomat e gjumit
 • Vilë
 • 360m²

€900 000 Përditësimi i fundit: 13 Dita

Kompleksi i vilave ndodhet në lagjen Yaliciftlik të Bodrumit dhe ofron pamje të papenguar të pyllit dhe një ekzistencë të qetë në mes të natyrës.

 • Bodrum - Mugla
 • 3 Dhomat e gjumit
 • Vilë
 • 148m²

€715 000 Përditësimi i fundit: 13 Dita

Projekti në Bodrum, i projektuar me arkitekturë horizontale, përbëhet nga gjashtë blloqe 2-katëshe me dy apartamente me 2 dhoma gjumi në çdo kat.

 • Bodrum - Mugla
 • 2 Dhomat e gjumit
 • Apartament
 • 75m²

€274 000 Përditësimi i fundit: 13 Dita

Projekti me njësi tregtare ndodhet në Bodrum-Milas, në lagjet më të spikatura të rajonit, vetëm 400 m larg plazhit.

 • Milas - Mugla
 • Studio
 • Komerciale
 • 23m²

€229 000 Përditësimi i fundit: 1 Muaj

Këto apartamente moderne dhe me stil ndodhen në Bodrum, Mugla. Blloqet dykatëshe ofrojnë apartamente me një dhomë gjumi me një banjo dhe ballkon.

 • Bodrum - Mugla
 • 1 Dhoma e gjumit
 • Apartament
 • 37m²

€349 000 Përditësimi i fundit: 1 Muaj

Projekti në Milas, Mugla ofron një mënyrë jetese fantastike në mes të natyrës dhe detit, me pamje magjepsëse të detit, natyrës dhe liqenit.

 • Milas - Mugla
 • 2 Dhomat e gjumit
 • Vilë
 • 69.8m²

€258 000 Përditësimi i fundit: 1 Muaj

Këto apartamente me stil janë të vendosura në mënyrë ideale buzë detit në Bodrum, Mugla. Kompleksi përfshin nëntëmbëdhjetë blloqe dykatëshe që ofrojnë apartamente me dy dhoma gjumi.

 • Bodrum - Mugla
 • 2 Dhomat e gjumit
 • Apartament
 • 68m²

€488 000 Përditësimi i fundit: 15 Dita

Vetitë e fundit 2 #48039

Kjo vilë moderne me pamje nga deti dhe natyra ndodhet në Bodrum, Mugla. E ndërtuar në vitin 2021, prona njëkatëshe ka katër dhoma gjumi dhe tre banja.

 • Bodrum - Mugla
 • 4 Dhomat e gjumit
 • Vilë
 • 180m²

€1 320 000 Përditësimi i fundit: 1 Muaj

Prona në Mugla

Mugla është një provincë e vendosur në pjesën jugperëndimore të Turqisë. Pjesa më e madhe e tokës së qytetit është në rajonin e Egjeut, ndërsa pjesa tjetër në Mesdhe. Mugla ka vijën bregdetare më të gjatë në Turqi dhe është destinacioni i dytë më i rëndësishëm turistik i vendit pas Antalisë. Karakteristika më e spikatur e popullsisë së Muglas është përbërja e saj multikulturore.

Për më tepër, njerëz nga e gjithë Evropa jetojnë këtu, veçanërisht britanikët, gjermanët, rusët dhe ukrainasit. Rrethet e Muglas janë të gjitha destinacione turistike të njohura në mbarë botën.

Në krahasim me qendrën, zonat turistike të Muglas janë më të zhvilluara. Fethiye, Bodrum dhe Marmaris, në veçanti, kanë krijuar zona që janë mbi standardet e Turqisë. Mugla është një qytet i sigurt me transport modern, si dhe shërbime shëndetësore dhe sigurie. Ekonomia e saj mbështetet shumë në turizëm. Megjithatë, bujqësia, tregtia dhe industria janë të gjitha burime të rëndësishme ekonomike për rajonin. Çdo vit, shuma të mëdha parash investohen në pasuri të paluajtshme në të gjithë qytetin. Shumë banorë ndërkombëtarë, sidomos vitet e fundit, kanë vendosur të jetojnë dhe të investojnë në qytet.

Mugla është një qytet unik bregdetar turk për shkak të pozicionit të tij strategjik midis detit Egje dhe Detit Mesdhe. Qyteti është më i njohur për zonat e tij piktoreske rurale, të cilat përfshijnë Marmaris, Fethiye, Dalaman, Milas, Datca, Koycegiz, Dalyan, Kavaklidere dhe, më e rëndësishmja, Bodrum. Zona ka dy aeroporte ndërkombëtare: Aeroporti Dalaman dhe Aeroporti Milas - Bodrum. Vendndodhja është e popullarizuar në mesin e pushuesve, kampistëve dhe traileritëve falë natyrës së saj të paprishur, peizazheve spektakolare, brigjeve të mrekullueshme dhe kushteve të shkëlqyera mjedisore. Klima e rehatshme mesdhetare e qytetit i lejon banorët të shijojnë mëngjeset e ndritshme të verës në detin blu Egje në plazhet me rërë, si dhe netët me erëra të freskëta.

Avantazhet e blerjes së një prone në Mugla

- Portofoli i larmishëm: Mugla ka diçka për të gjithë, nga apartamente, shtëpi dhe vila luksoze për shitje deri te pronat komerciale dhe tokat.

- Vendndodhja e përshtatshme: Pozicioni strategjik i Muglas midis dy deteve, aksesi në dy aeroporte ndërkombëtare, infrastruktura e mirë dhe një shumëllojshmëri alternativash transporti e bëjnë atë një nga vendet më të mira për të blerë një pronë.

- Kthim i lartë nga investimi: Mugla është e njohur për pronat e saj luksoze, veçanërisht në Bodrum. Investimi në pasuri të paluajtshme për shitje në Mugla do të sigurojë një fitim të konsiderueshëm dhe potencial të të ardhurave nga qiraja për 12 muaj. Për shkak të kërkesës në rritje, çmimet rajonale të pasurive të paluajtshme janë rritur vit pas viti.

- Ambient i bukur: Mugla ofron natyrë të pacenuar dhe pamje të lë pa frymë. Ka shumë plazhe me flamur blu në destinacionet turistike, veçanërisht në Bodrum, Datca, Fethiye dhe Marmaris. Shumica e njerëzve preferojnë Mugla falë gjelbërimit dhe pamjes së detit.

- Zhvillimi i shpejtë i zonave të banuara: Kompanitë e ndërtimit Mugla janë në hap me trendet më të fundit. Apartamentet në Mugla përfshijnë qendra spa, pishina, shërbime portiere, restorante, parukierë, mjekë dhe fusha sportive. Disa projekte kanë gjithashtu plazhin e tyre privat: apartamenti juaj do të jetë në këmbë larg plazhit.

- Bërja e një fitimi: Natyrisht, një zonë e tillë me popullsi të dendur ofron mundësi për investitorët për të gjeneruar para. Blerja e pronave komerciale në Mugla është një investim fantastik pasi mund të investoni në dyqane turistike, suvenire, restorante gustator dhe kafene të klasit të lartë në zona. Ju mund të mendoni për të investuar në hotele dhe opsione të tjera strehimi në një vend të tillë turistik.

Mugla është një nga zonat më të mira në Turqi për të blerë një pronë për shkak të peizazhit të saj të bukur, çmimeve të përballueshme të pasurive të paluajtshme, shpenzimeve të ulëta të jetesës dhe mënyrës së rehatshme të jetesës.

Zonat e njohura për të blerë një pronë në Mugla

Bodrum është një nga qytetet më të njohura të Turqisë për pushime dhe vendpushimet kryesore në bregdetin e Egjeut, me një jetë aktive nate, plazhe të mrekullueshme, vende historike, hotele të shkëlqyera dhe fshatra pushimi.

Pavarësisht se nuk është distrikti qendror i Muglas, Bodrumi është zona më e zhvilluar dhe më e populluar. Zona është shtëpi e banorëve të shumë kombësive. Rajoni është i populluar kryesisht nga evropianët, të udhëhequr nga britanikët dhe gjermanët. Çdo vit, investitorët vendas dhe ndërkombëtarë investojnë shumë në pronat e paluajtshme të rrethit. Ortakent, Gumusluk, Adabuku, Turkbuku dhe Yalikavak janë zonat më të zhvilluara dhe më të shkëlqyera në Bodrum për të kërkuar prona për shitje në Mugla.

Rajoni i Bodrumit ofron shtëpi të mrekullueshme pushimi, apartamente, vila ose prona me pamje nga deti ose mali për shitje me kosto jashtëzakonisht të lira, duke u mundësuar investitorëve një kthim të lartë investimi.

Datca , një nga zonat turistike më të spikatura të Muglas, është gjeografikisht një gadishull dhe lidh rrethin Marmaris me kontinentin. Tregu i pronave Datca u ofron blerësve mundësinë për të jetuar një mënyrë jetese të qetë, të këndshme dhe të qetë. Një pronë fshatar në Datca është e përshtatshme për njerëzit që kërkojnë të pushojnë në një mjedis të qetë. Për shkak të mungesës së tokës për ndërtim, apartamentet dhe vilat e gatshme janë rrallë të disponueshme, megjithatë shtëpitë e rishitjes ofrojnë vlera të jashtëzakonshme pasi shumica kanë pamje nga deti Egje.

Dalyan ndodhet në bregun jugperëndimor të Egjeut, afër Aeroportit Ndërkombëtar Dalaman. Me atmosferën e tij natyrore dhe gamën modeste të vilave dhe banesave, ai është i përshtatshëm për njerëzit që kërkojnë një mjedis të qetë me qasje të lehtë në plazhet dhe vendet historike aty pranë. Britanikët bëjnë investime të konsiderueshme në pasuri të paluajtshme në rajon. Ekonomia e rajonit është shumë e varur nga turizmi.

Për shkak se është një qytet port, Marmaris ka qenë gjithmonë një vend i rëndësishëm në Turqi. Sot, popullariteti i tij vjen nga portet, gjiret, detet, bukuritë natyrore dhe vendet historike. Marmaris është shtëpia e një prej plazheve më të famshme të rajonit, Plazhi Incekum. Rajoni i Marmaris është më shumë një destinacion pushimesh emocionues dhe plot lëvizje sesa një destinacion i qetë dhe paqësor. Shikimi i tarracave dhe pikave të vëzhgimit, marinave, vendbanimeve historike, kafeneve konceptuale, restoranteve të shquara, klubeve të natës të famshme dhe objekteve të tjera sociale dhe qendrave të aktivitetit ju lejojnë të shijoni netët e gjalla të verës.

Marmaris është i njohur për ofrimin e gjithçkaje për të gjithë, e cila përfshin një përzgjedhje të gjerë të pronave Marmaris me kthime të shkëlqyera me qira. Çmimet e pasurive të paluajtshme në këtë lokacion janë rritur çdo vit, kështu që blerja e një prone këtu ka potencial për fitime të jashtëzakonshme kapitale. Investimi në pasuri të paluajtshme komerciale në Marmaris ofron një normë të lartë turistike dhe një potencial të lartë të ardhurash. Pronat në Marmaris që nuk blihen rreptësisht për investim, dhënie me qira ose rishitje kanë më shumë gjasa të blihen si prona për pushime.

Fethiye , e vendosur në periferi lindore të provincës, është një nga destinacionet më të njohura për njerëzit që kërkojnë një pushim të qetë dhe paqësor larg ngutjes dhe ngutjes së qytetit. Gjatë verës, pothuajse çdo pjesë e distriktit Fethiye bëhet më e mbushura me njerëz dhe bizneset lokale si kafenetë, baret dhe restorantet janë plot. Kjo veçori është shumë e rëndësishme për investitorët e pronave që kërkojnë një shtëpi pushimi për të jetuar ose dhënë me qira.

Pothuajse të gjitha pronat për shitje në Fethiye Turqi kanë një pamje të pandërprerë nga deti dhe përdoren si opsion investimi përveç përdorimit si rezidencë pushimi.

Koycegiz është një qytet i vogël që ndodhet midis Dalaman dhe Marmaris në brigjet e liqenit që mban emrin e tij. Është një qytet i vogël me një atmosferë të qetë dhe të qetë. Pronat në Koycegiz janë perfekte për të jetuar gjatë gjithë vitit, pasi ato janë të arritshme për lehtësitë dhe objektet e përditshme. Pronat janë të pozicionuara në mënyrë strategjike brenda distancave të lehta të udhëtimit të Fethiye dhe Marmaris, të vendosura në një sfond malesh dhe natyrës.

Familjet, çiftet, individët dhe grupet e miqve do të ndihen si në shtëpinë e tyre në cilindo nga këto vende bregdetare të Muglas.

Llojet e pronave në Mugla

Ka shumë apartamente për shitje në Mugla për të zgjedhur, por vilat në Mugla janë alternativa më e mirë për një mënyrë jetese më private dhe komode me zona të bollshme banimi! Ka disa lloje pronash për shitje në Mugla, duke përfshirë:

- Banesa: Vilat e ndara për shitje në Mugla ofrojnë një mënyrë jetese tërësisht private me pronësi të plotë të të gjithë sipërfaqes së pronës. Shumica e rezidencave të shkëputura kanë shumë kate dhe janë të dizajnuara në stile arkitekturore bashkëkohore dhe moderne. Meqenëse Mugla është një rajon bregdetar, shumë shtëpi me pamje nga deti ndodhen në këmbë larg nga plazhi.

- Shtëpi gjysmë të ndara: Vilat gjysmë të ndara në Mugla kanë një shtëpi private në një parcelë ose ndërtesë të përbashkët që ndahet me mure dhe gardhe. Është një zgjedhje e shkëlqyeshme për familjet e mëdha që dëshirojnë të jenë së bashku, por duan zona individuale të jetesës në shumë kate.

- Bungalot: Nëse dëshironi një shtëpi të thjeshtë njëkatëshe për familjen tuaj të vogël, bungalot janë zgjidhja më e mirë. Do të keni hapësirë të mjaftueshme për secilin anëtar të familjes tuaj, ndërkohë që do të keni privatësinë që ju nevojitet në brigjet mahnitëse të Muglas ose zonat rurale.

- Apartamente: Shumica dërrmuese e apartamenteve janë në komplekse që kanë kopshte të përbashkëta, zona pushimi, një pishinë komunale dhe ndonjëherë një kafene ose dyqan të vogël. Këto komplekse janë zakonisht afër plazhit, kafeneve, bareve, restoranteve dhe argëtimit, por jo shumë afër që të shqetësojnë mjedisin tuaj të qetë.

Pronat në Mugla duhet të jenë në listën e dëshirave të kujtdo që kërkon peizazhe të mrekullueshme, resorte luksoze dhe një shumëllojshmëri pronash të stilit modern dhe tradicional. Madhësitë e pronave ndryshojnë nga një në gjashtë dhoma gjumi ose më shumë. Opsionet variojnë nga apartamentet në vila, ose ju mund të blini tokë dhe të ndërtoni shtëpinë tuaj ideale nëse zgjidhni.