Pronat në Belek

11 Vetitë

Rishitje Vilë Antalya, serik

 • serik - Antalya
 • 3 Dhomat e gjumit
 • Vilë
 • 300m²

€720 000 Përditësimi i fundit: 26 Dita

Dizajni i saktë dhe me cilësi të lartë, veçoritë dhe cilësia e ndërtimit të projektit e bëjnë atë një ndërtim unik në rajonin e Antalias.

 • serik - Antalya
 • 1, 2 Dhomat e gjumit
 • Apartament
 • 63m², 72m²

Nga €100 000 Përditësimi i fundit: 1 Muaj

Me vendndodhjen e tij mahnitëse, komoditetin dhe cilësinë dhe të ardhurat e larta nga qiraja, ky kompleks me apartamente me 2 dhoma gjumi është unik në rajonin e Antalias.

 • serik - Antalya
 • 1, 2 Dhomat e gjumit
 • Apartament
 • 50m², 100m²

Nga €167 000 Përditësimi i fundit: 1 Muaj

Rishitje Vilë Antalya, Belek

 • serik - Antalya
 • 4 Dhomat e gjumit
 • Vilë
 • 150m²

€625 000 Përditësimi i fundit: 1 Muaj

Belek është i famshëm për hotele luksoze me pesë yje, fusha masive golfi, banja termale, arkitekturë moderne dhe objekte turistike.

 • serik - Antalya
 • 4 Dhomat e gjumit
 • Vilë
 • 280m²

€670 000 Përditësimi i fundit: 1 Muaj

Belek është i famshëm për hotele luksoze me pesë yje, fusha masive golfi, banja termale, arkitekturë moderne dhe objekte turistike.

 • serik - Antalya
 • 1, 2, 4 Dhomat e gjumit
 • Apartament
 • 55m², 90m², 105m², 165m²

Nga €195 000 Përditësimi i fundit: 1 Muaj

Rishitje Vilë Antalya, Belek

 • serik - Antalya
 • 5 Dhomat e gjumit
 • Vilë
 • 250m²

€615 000 Përditësimi i fundit: 1 Muaj

Vilë e madhe katërdhomëshe me dizajn unik në Belek. Infrastrukturë e organizuar.

 • serik - Antalya
 • 4 Dhomat e gjumit
 • Vilë
 • 190m²

€450 000 Përditësimi i fundit: 9 Dita

Beleku është një zonë shumë e kërkuar në regjionin e Antalias dhe është e famshme për qendrat e golfit dhe peisazhin mahnitës.

 • serik - Antalya
 • 5 Dhomat e gjumit
 • Vilë
 • 250m²

€500 000 Përditësimi i fundit: 1 Muaj

Kjo zonë superiore është shtëpi e fushave të bukura të golfit në Turqi. Është një periferi e shumë dëshiruar e Antalias, që tërheq blerësit që duan banim të cilësisë së lartë.

 • serik - Antalya
 • 3 Dhomat e gjumit
 • Vilë
 • 240m²

€770 000 Përditësimi i fundit: 1 Muaj

Këto vila të reja për shitje janë një investim i mrekullueshëm pasi ndodhen në një zonë të quajtur Belek.

 • serik - Antalya
 • 4 Dhomat e gjumit
 • Vilë
 • 150m²

€351 000 Përditësimi i fundit: 6 Dita

Pronat në Belek

Kompania jonë përfaqëson pasuri të paluajtshme në Belek (Turqi), gjë e cila nuk është vetëm për vendasit, por edhe për qytetarët e huaj që mund të blejnë. Këtu ju mund të bleni vila luksoze në plazhe dhe apartamente të madhësive të ndryshme. Çmimet varen nga lloji i shtëpive dhe zonave. 

Residential buildings
Pasuritë e paluajtshme në Belek (Turqi) të blera nga qytetarët e huaj.

 

Cilat janë dobitë e blerjes së një shtëpie në Belek 

Klima e butë në Turqi dhe dispozicioni i shtëpive ka bërë që të huajt të mos e shohin këtë vend vetëm si destinacion pushimesh. Shumë e shumë njerëz janë duke dashur të investojnë në pasuri të paluajtshme për qëndrim të përhershëm apo edhe dhënie me qira.

Dobitë e blerjes së një shtëpie në qytetin turk të Belekut: 

Antalya Airport
Aeroporti i Antalias është vetëm 35 kilometra larg.
 1. Përfitimi i lartë nga qiratë e vilave apo apartamenteve, në sezonin 2019-2020 ishte rreth tetë përqind. 
 2. Taksat e ulta në blerje - shuma nuk e kalon pesë përqindshin e çmimit të pasurive të paluajtshme. 
 3. Mundësia e paraqitjes së dokumenteve për të marrë lejeqëndrim gjashtë muaj pas blerjes dhe investitorët e huaj mund të aplikojnë për shtetësi pas pesë vitesh të qëndrimit në këtë vend. 
 4. Lidhjet e mira me aeroportin. Aeroporti i i Antalias është 35 kilometra larg Belekut. Ju mund të shkoni përmes autostradës D-400. Ka shumë fluturime direkte, të cilat janë speciale për ata që planifikojnë të vijnë këtu vetëm për pushime. 
 5. Infrastruktura e zhvilluar e qytetit - shumë dyqane të mëdha, instuticione edukative, spitale, qendra fitnesi, etj. 
 6. Shumë plazhe të bukura dhe të pastërta, të cilat janë prej më të mirave në Turqi, uji në det është transparent dhe familjet me fëmijët e tyre ndihen rehat këtu.
 7. Ka shumë programe argëtimi për pushuesit dhe vendasit, qyteti vazhdimisht organizon evente (ngjarje), dhe aty ka edhe park ujor. Adhuruesit e historisë mund t'i vizitojnë rrënojat e qytetit, të cilat janë 20 kilometra larg qytetit.

Ka interesim të konsiderueshëm për pronat në Belek nga adhuruesit e golfit. Në vitin 2012, Belek ishte organizator i Kampionatit Botëror të këtij sporti. Shumë lojtarë të famshëm kanë blerë vila në qytet.

Klima e butë dhe natyra janë esenciale. Sezoni i plazhit zgjat nga marsi deri në tetor. Në këtë kohë, temperaturat e ajërit nuk bien nën +20 ° C. Në dimër, termometri bie në +5 ° C. Bora dhe acari nuk ekziston këtu. Gjithashtu, klientët tanë i duan sjelljet miqësore dhe të këndshme të njerëzve të Turqisë dhe kuzhinën e tyre unike. 

Golf course
Për adhuruesit e golfit në qytet, ka shumë qendra për të luajtur. 

 

Çfarë pasuri të paluajtshme mund të blejë unë

Ne ofrojmë një shumëllojshmëri opsionesh banimi në një vendpushim dhe SPA - nga apartamente të përballueshme deri në vila luksoze bregdetare.

Apartamentet tona në breg të detit janë shumë të popullarizuara te klientvt tanë. Këto përfshijnë apartamente të vendosura në afërsi prej 300 metra nga deti dhe kanë pishina. Ne ofrojmë pasuri të paluajtshme me një ose më shumë dhoma gjumi, një dhomë komode qëndrimi dhe një banjo të rehatshme. Projektet e reja në zhvillim e sipër përdorin teknologjinë moderne evropiane. Dritaret ofrojnë pamje që ju lënë të mahnitur nga qyteti dhe deti.

Në nivelet e sipërme të ndërtesave të banimit, ju mund të blini një apartament nën kulm. Këto janë apartamente luksoze që zënë gjithë katin. Ju mund të shijoni pamjet e qytetit dhe detit nga tarracat në natyrë. Njerëzit e pasur mund të blejnë një apartament nën kulm, që ka vend për helikopter personal. 

Zona e ndërtesave të banuara është e mbyllur. Parkingjet për makina, pishina, terrene lojrash për fëmijë, fushat e golfit, kanë siguri. Prona është e përshtatshme për jetesë sezonale dhe gjatë gjithë vitit ose me qira. Njerzëve të biznesit u ofrohen apartamente pranë qendrave të biznesit ose zyreve.

Për qëndrim permanent, ju mund të blini një vilë ose një shtëpi nga 100 deri në 300 metra katrorë. Ne kemi prezantuar shtëpitë e bukura me dizajn origjinal. Shtëpinë kanë nga një deri në katër dhoma gjumi, 2-3 banjo, dhoma ndeje të bukura dhe kuzhina. Shtëpitë e reja dhe shtëoitë e dorës së dytë, janë të mobliuara, kanë televizion dhe lidhje interneti.

Të gjitha dhomat kanë kondicioner ajri. Dritaret janë me xhama të dyfishtë, derisa ju lejojnë të mahniteni nga pamjet e qytetit dhe bukuritë natyrore turke dhe të detit. 

Në mbrëmje, pronarët mund të relaksohen dhe ta shijojnë kohën e tyre në tarracë. Ata mund ta shfrytëzojnë edhe pishinën, fushat e golfit, garazhat apo parkingjet. Shtëpitë ekskluzive në bregdet kanë dalje për jahte dhe në plazh nga shtëpia. Nga shtëpia juaj, ju mund të hyni në kopshte të mirëmbajtura plotë me fruta dhe palma tropikale. Pranë komplekseve të banimit, është e gjithë infrastruktura e nevojshme.

Të huajt shpesh kanë vështirësi në zgjedhjen e pasurive të paluajtshme dhe me marrëveshjet për dokumente kur të blejnë apo shesin. Ndihma nga profesionistët do t'ua kursejë kohën. Ne do të zgjedhim të gjitha ashtu sikur ju doni, duke u bazuar në nevojat e juaja. Ekspertët tanë janë të vetëdijshëm për ligjet turke dhe do t'ju ndihmojmë sa më shpejt që të jetë e mundur. Gjithashtu, ju nuk do të keni problem në të folur.

Villa in Belek
Vila - njëra prej pasurive të paluajtshme në shitje.

 

Informatat e përgjithshme rreth qytetit dhe zonat më të mira për banim 

Belek është njëra prej resorteve më të mira në Turqi. Së bashku me zonën përreth, është pjesë e Parkut Kombëtar të Kopruluts. Brenda qytetit, ka plazhe të bukura me ujë të pastër. Përreth gjenden malet me faunën e pasur. 

Belek është qendër e famshme e golfit. Vendet më të mira profesionale nga Nacional, Gloria, Nobilis, Tat, mirëpresin fillestarët dhe lojtarët me përvojë. Stërvitjet për fillestarët me një instruktor janë në dispozicion.

 

Atraksionet e qytetit: 

 1. Xhami funksionale me një fontanë, kopsht dhe peisazh të bukur.
 2. Banjot turke.
 3. Tregu Kadriye nuk është vetëm atraksion për zgjedhjen e të mirave në shitje, por edhe për kulturën e veçantë.
 4. Rrënojat e vendbanimit antik të Perges - ndodhet 30 kilometra larg nga qendra. Sipas miteve, qyteti i ndërtuar nga trojanët është arena më e madhe antike në Azi. 
 5. Amfiteatri antik në Aspendos, që funksionon edhe sot, mban festivale të operës çdo verë.
 6. Kanioni Koprulu - 14 kilometra shkëmbinj të tejdukshëm. Thellësia e grykës është 400 metra.
 7. Ura e lashtë Oluk, e ndërtuar nëpër kanion nga romakët është 27 metra e gjatë.
 8. Shpella stalaktike Zeytin Tas ka një sipërfaqe rreth 233 metra.
 9. Ujëvara e Dudenit, lartësia e së cilës është shumë më shumë se 50 metra, aty pranë ka platforma panaramike me kafene dhe restorante komode.

Qyteti ka numër të madh të restauranteve, restauranteve të peshkut dhe linjë të transportit publik. Prej kur Beleku është bërë qytet turistik, shumë pozita të lira pune janë në dispozicion në këtë zonë. 

Amphitheater in Aspendos
Amfiteatri në Aspendos është një pikë referimi në qytet.

 

Zonat më të mira për të blerë pasuri të paluajtshme në Belek::

 1. Qendra e qytetit. Këtu ka shumë dyqane, qendra tregtare, restaurante dhe kafe. Kjo zonë është e dekoruar me fontana të formave interesante. Një hark i stilit romak tërheq turistët. Në mbrëmje, qendra është e ndriçuar, duke i dhënë asaj një pamje unike. Këtu mund të gjeni apartamente me çmime dhe madhësi të ndryshme - nga më të lirat te më të shtrenjtat, të cilat janë luksoze. Blerja e një shtëpie në qendër është veçanarisht e përshtatshme dhe e dobishme për njerëzit e biznesit. 
 2. Bogazkent është vendi më i mirë për qëndrim të përhershëm dhe pushime sezonale për familjet me fëmijë. Ka shumë plazhe me rërë të pastër. Ajri është i pastër dhe i shëndetshëm. Klientët tanë vërejnë qetësinë dhe sigurinë e kësaj zone. Ngjarjet argëtuese mbahen vetëm në hotele dhe nuk i shqetësojnë banorët përreth. Një avantazh tjetër është afërsia me qendrën dhe autobusët vijë për dhjetë minuta në destinacionin tuaj. 
 3. Kadriye është "zemra" e turistëve në qytet. Numri më i madh hoteleve janë në këtë zonë, prandaj është fitimprurëse të blesh një pronë për biznes. Duke pasur parasysh koston në rritje dhe fluksin e vazhdueshëm të pushuesve, një investim i tillë shpesh do të sjell dobitë e veta. Në këtë zonë, parqet ujore, pishinat, diskotekat, qendrat tregtare janë ndërtuar dhe janë funksionale. Adhuruesit e sportit mund të luajnë golf ose futboll. .
 4. Sherik është gjithashtu një zonë me numër të madh të hoteleve. Çmimet janë më të ulëta se në Kadriye. Vendi është i qetë. Qyteti është i përshtatshëm për adhuruesit e pushimeve speciale. 
Hotel in the Serik area
Njëra prej hoteleve të vendosura në zonën turistike të Serik, e dashur për pushime relaksuese. 

Për banorët e qytetit me plazhe të hapura, tetë kilometra nga qendra, është një vend i qetë për t'u çlodhur, ku mund të kaloni kohë së bashku. Gjithashtu, është vend i duhur për një takim romantik, me ujë të pastër, një peisazh ekzotik dhe pamje të mrekullueshme. 

Një vend tjetër privat është "Titanic Deluxe Beach". Vendet janë të ndara me qira këtu. Blerja e një prone këtu është investim i duhur dhe i qëndrueshëm për të ardhura shtesë. 

Për familje të mëdha me fëmijë: 

 • Plazhi i qytetit në zonën e Kadriye ka ujë të cekët dhe një pjerrësi të butë në det;
 • Një qendër pushimi në qendër - ka pemë bananesh në dispozicion dhe qendër skijimi, surfimi dhe parashutimi.

Belek ka një klimë të nxehtë dhe të lagësht. Në verë, temperatura shkon 30 °C dhe më lart. Freski detare dhe shumë gjelbërim. 

Çmimet mesatare dhe çfarë ndikon në formimin e vlerës së pasurisë

Çmimet mesatare të shtëouve në Belek:

 1. Një apartament në një kompleks prestigjioz me një pishinë, kënd lojërash dhe parking kushton rreth 65 mijë euro. 
 2. Apartamentet nën kulm të njohura si "Penthouse" në qendër të qytetit kushtojnë rreth 100 mijë euro.
 3. Një vilë në bregdet kushton prej 120 mijë deri në 300 mijë euro. 

Mirëmbajtja vjetore e banimit (pastrimi, siguria, mirëmbajtja e zonës) varion nga 1200 deri në 3500 euro. Blerja e një shtëpie në disa projekte ju jep të drejtën e anëtarësimit falas në klubet e golfit. Afërsia e shtëpive ose apartamenteve me fushat sportive rrit koston deri në 50 përqind. Çmimet më të larta të apartamenteve janë në pjesën qëndrore të qytetit dhe në zonën Kadriye. Çmimi më i ulët i apartamenteve ose shtëpive është i atyre që janë në ndërtim e sipër. Te ne, ju mund të blini pasuri të paluajtshme në një projekt standard apo individual.