Telefono tani +90 242 511 99 98 Celular +90 538 888 16 16

Pronat në Bodrum

24 properties
Summerhome #7099
Summerhome #7099
Summerhome #7099
Summerhome #7099
Summerhome #7099

E vendosur në kodra, kjo vilë luksoze me pesë dhoma gjumi është e përkryer për t'u çlodhur dhe për të shijuar rrezet e diellit mesdhetare.

 • Bodrum
 • 177m²
 • 5+1
€430 000
Summerhome #7098
Summerhome #7098
Summerhome #7098
Summerhome #7098
Summerhome #7098

Një vilë shumë ekskluzive e vendosur në një tokë përrallore 680 m2 dhe është në rajonin shumë të dëshirueshëm të gadishullit të Bodrumit.

 • Bodrum
 • 370m²
 • 6+1
€1 200 000
Summerhome #7097
Summerhome #7097
Summerhome #7097
Summerhome #7097
Summerhome #7097

Pamja mahnitëse e detit është pika kryesore e kësaj prone dhe mund të shijohet gjatë gjithë orëve të ditës.

 • Bodrum
 • 65m²
 • 1+1
€110 000
Summerhome #7096
Summerhome #7096
Summerhome #7096
Summerhome #7096
Summerhome #7096

Pamja e pronës me male të thyer dhe deti Egje blu kristal i shtohen listës së gjerë të veçorive.

 • Bodrum
 • 122m²
 • 2+1
€370 000
Summerhome #7095
Summerhome #7095
Summerhome #7095
Summerhome #7095
Summerhome #7095

Këto apartamente moderne dhe me stil ndodhen në mënyrë të përshtatshme në Gulluk, i cili është në rajonin shumë të dëshirueshëm të Bodrumit.

 • Bodrum
 • 80m²
 • 2+1 dp
€125 000
Summerhome #7094
Summerhome #7094
Summerhome #7094
Summerhome #7094
Summerhome #7094

Përfiton nga pamjet mahnitëse të maleve dhe liqeneve dhe është shtëpia perfekte për pushime ose e përhershme

 • Bodrum
 • 75m²
 • 2+1
€140 000
Summerhome #7093
Summerhome #7093
Summerhome #7093
Summerhome #7093
Summerhome #7093

Këto apartamente unike buzë detit janë të një madhësie bujare me dy dhoma gjumi të bollshme.

 • Bodrum
 • 90m²
 • 2+1
€215 000
Summerhome #7091
Summerhome #7091
Summerhome #7091
Summerhome #7091
Summerhome #7091

Ndodhet ne gadishullin e Bodrumit ne nje kompleks plot aktivitete perfekt per qera ose pushime.

 • Bodrum
 • 75m²
 • 2+1
€133 000
Summerhome #7089
Summerhome #7089
Summerhome #7089
Summerhome #7089
Summerhome #7089

Kjo vilë e madhe ka një atmosferë komode por luksoze që përfshin jetën moderne.

 • Bodrum
 • 380m²
 • 5+1
€1 400 000
Summerhome #7087
Summerhome #7087
Summerhome #7087
Summerhome #7087
Summerhome #7087

Vila të mrekullueshme të shkëputura në zonën Gulluk pranë qytetit shumë të dëshirueshëm të Bodrumit.

 • Bodrum
 • 210m²
 • 3+1
€160 000
Summerhome #7086
Summerhome #7086
Summerhome #7086
Summerhome #7086
Summerhome #7086

Ky projekt luksoz me pamje nga teti ofron tetë vila ekskluzive që ndodhen në Bodrum Yalikavak, zonë që njihet si ndër destinacionet më të mira për pushime në Turqi.

 • Bodrum
 • 160m²
 • 4+1
€1 300 000
Summerhome #7085
Summerhome #7085
Summerhome #7085
Summerhome #7085
Summerhome #7085

Ky apartament modern me dy dhoma gjumi ndodhet në zonën qendrore Gulluk të Bodrumit, e cila është ndërtuar me standarde shumë të larta.

 • Bodrum
 • 90m²
 • 2+1
€130 000
Summerhome #7084
Summerhome #7084
Summerhome #7084
Summerhome #7084
Summerhome #7084

Apartamente dupleks me pamje mahnitëse të detit për shitje në Gulluk, Bodrum. Kjo është një vendndodhje ideale për pushimet tuaja ose nevojat e pensionimit!

 • Bodrum
 • 155m²
 • 3+1
€188 000
Summerhome #7083
Summerhome #7083
Summerhome #7083
Summerhome #7083
Summerhome #7083

Vila ultra-luksoze me pishina private mahnitëse dhe me pamje përrallore nga deti në Yalikavak, Zona Geris e Gadishullit të Bodrumit.

 • Bodrum
 • 247m²
 • 5+1
€500 000
Summerhome #7082
Summerhome #7082
Summerhome #7082
Summerhome #7082
Summerhome #7082

Një mënyrë jetese ekskluzive ju pret në Bodrum Gumusluk, gati për të lëvizur me të gjitha mobiljet dhe aksesorët.

 • Bodrum
 • 68m² - 93m²
 • 1+1 - 2+1
Nga €300 000
Summerhome #7054
Summerhome #7054
Summerhome #7054
Summerhome #7054
Summerhome #7054

Kompleksi është i vendosur në një mjedis të bukur të Konacikut në Bodrum, vetëm dy kilometra larg nga plazhi i bukur, qendra e Bodrumit dhe marina e tij e famshme.

 • Bodrum
 • 156m²
 • 3+1
€1 400 000

Pronat në Bodrum

Blerja e një prone në Bodrum është një investim i duhur për të huajt që duan të investojnë në vendpushimet e banueshme. Çmimet për shtëpitë dhe apartamentet në jugperëndim të Turqisë janë duke u rritur 5-10 përqind në vit, gjë e cila i bën investimet e shpejta dhe të sigurta. 

Buying Property in Bodrum
Bodrum është vendpushimi më i famshëm turk në Egje.  

 

Cilat janë benefitet e blerjes së një shtëpie në Bodrum? 

Pasuritë e paluajtshme në Turqi në bregdetin e Egjeut janë duke u kërkuar shumë nga investitorët prej gjithë botës: 

Kjo lehtësohet nga:

 1. Benefits of living in bodrum
  Bodrum ka infrastrukturë mirë të zhvilluar. 

  Mundësia e blerjes së një shtëpize dhe apartamenti me kredi. Norma e interesit për të huajt është 7-9 përqind. Ju mund të merrni kredi deri në 50 përqind të kostos së banimit. 

 2. Përshtatja e shpejtë. Shumë të huaj jetojnë në Bodrum. Ata janë të lumtur t'i ndihmojnë fqinjtë e rinjë në të folurit e gjuhës së njejtë. 
 3. Çmimet e arsyeshme. Ushqimi dhe veshmbathjet në qytet janë 2-3 herë më lirë se në Evropë. Ju mund të hani darkë në një restaurant të mirë për vetëm 12-14 dollarë dhe mund të merrni një taksi në qytet për pesë dollarë. F
 4. Kompaktësia. Klinikat, qendrat tregtare, shërbimet e konsumatorit dhe parqet rekreative janë brenda një distance të afërt nga vija bregdetare. Nëse është e nevojshme, mund të përdorni minibusin.PInvestim fitimprurës. Gjatë dhjetë viteve të fundit, banimi në Bodrum është rritur vazhdimisht në çmim - një mesatare prej dhjetë përqind në vit. Pavarësisht kësaj, ksotot janë 40-60 përqind më lirë se në vendet si Spanja apo Italia. Blerja e pasurive të paluajtshme në qytet, në dhjetë vjet do t'ju kompensohet komplet dhe ju do të filloni të fitoni. Ju gjithashtu, mund të investoni në pasuri të paluajtshme turke në zonën e vendpushimit për të fituar para nga qiratë - nga apartamentet apo shtëpizat afër vijës bregdetare, të cilat kërkohen shumë nga turistët.
 5. Mungesa e barrierave të vizës. Shtetasit e huaj nuk kanë nevojë për vizë që ta vizitojnë Turqinë. Gjatë qëndrimit pa viza në Bodrum (90 ditë), ju mund të merrni një pronë dhe ta regjistroni atë. Blerja e një shtëpie apo apartamenti në Turqi i jep të drejtë një të huaji për ta marrë lejeqëndrimin deri në pesë vjet.

 

Çfarë pasuri të paluajtshme mund të blej unë 

Shtëpitë dhe apartamentet në Bodrum shpesh shiten të mobiluara dhe me dekorime, kondicioner ajri dhe me pajisjet tjera shtëpiake.  

Opsionet tjera të banimit janë në ndërtesat e reja dhe në tregun dytësor, të cilat ndryshojnë vetëm në çmim, të parat janë 10-20 përqind më shtrenjtë.

Sot, në Bodrum, ju mund të bleni: 

 • Studio - duke pasur një dhomë gjumi të kombinuar me një kuzhinë dhe banjo të ndarë. 

 • 1+1 - me një dhomë gjumi të ndarë, kuzhinë, banjo dhe koridor. 
 • 2+1 dhe 3+1 - apartamentet kanë dy dhe tre dhoma gjumi, një banjo, kuzhinë, dhomë ndeje dhe shpeshherë një tarracë. 
 • suita - apartamente luksoze në katin më të lartë, të cilat ofrojnë pamje të bukura. 
Apartments in Bodrum
Në Bodrum, ju mund të gjeni opsione të ndryshme për pasuri të paluajtshme.

Të huajt e pasur mund të blejnë duplekse me pamje nga deti në një kompleks elitar prestigjioz të pajisur me pishinë, zonë sporti, zyrën e vet mjekësore dhe gjëra të tjera. Mund të jetë afër detit dhe qendrës së qytetit 200 deri në 400 metra. 

Sektori privat në Bodrum është i përfaqësuar nga pronat në tregun dytësor. 

 • Shtëpiza të lira me dy apo tre dhoma.

 • Shtëpiza dykatëshe me tre-katër dhoma gjumi dhe një tarracë private. 
 • Vila dy apo trekatëshe me disa tarraca dhe një pishinë.

Shtëpitë e reja janë të ofruara si pjesë e komplekseve të reja rezidenciale. Avantazhet e këtij opsioni janë qendrat e mira si parkingjet private, pishina, fitnesi dhe siguria.

Madje, në të shumtën e rasteve, pasuritë e paluajtshme shiten të mobiluara në përgjithësi dhe me pajisje shtëpiake. Ju lehtë mund të bleni një shtëpi boshe dhe të merrni zbritje 10-15 përqind.

 

Informacionet e përgjithshme rreth Bodrumit dhe zonave të popullarizuara të qytetit 

Qyteti ndodhet në juglindje të Turqisë dhe ka një hapësirë prej 650 kilometra katrorë. Popullësia në Bodrum është rreth 40 mijë banorë. The city is located in southwestern Turkey and covers an area of ​​650 km². Rreth tre herë më shumë njerëz jetojnë në zonat rurale ngjitur me qytetin.

Zhillimi aktiv, nga autoritetet turke, kanë bërë që Bodrumi të jetë një zonë turistike për turistët që prej gjysmës së dytë të shekullit të 20-të. Sot, qyteti është njëra prej vendpushimeve më të popullarizuara në Lindjen e Mesme. 

 

Transporti

Mjeti kryesor i transportit për vendasit dhe turistët janë mikrobusët që lëvizin deri vonë në mbrëmje. Çmimi i lëvizjes nëpër qytet është një çmim fiks prej 0,7 dollarë. Një taksi nga zona e plazhit në qendër të qytetit do të kushtojë afërsisht tre-pesë dollarë.

Transportation
Transporti publik i Bodrumit përbëhet nga minibusët dhe autobusët. 

Shumë turistë gjatë pushimeve të tyre preferojnë të lëvizin me vetura me qira. 

Ju mund ta merrni një veturë në aeroport apo qytet. Për ta bërë këtë, ju duhet të keni licensë ndërkombëtare të vozitjes. Çmimi mesatar është 35 dollarë për një ditë. 

Argëtimi

Njerëzit aktivë preferojnë të blejnë prona në bregdetin turk të Egjeut, dhe kjo për shkak se argëtimi në qytet është i fokusuar ditën dhe natën. 

Adhuruesit e sporteve detare mund të shkojnë për lundrim dhe lëvizje me jaht. Vozituesit duhet të drejtohet në ishullin Orak.

Sailing
Lundrimi në Bodrum.

Festa kryesore në qytet zhvillohet në shëtitoren e klubit të jahteve. Këtu ndodhet klubi më i famshëm në rajon, Halicarnassus Disco. Ky vend zë deri në pesë mijë njerëz. Turistët vijnë këtu për të marrë pjesë në shfaqjet e shkumës dhe ujit.

Në bregdet, duhet të vizitoni klubin "Catamaran", i cili është një varkë qelqi, e cila lejon që turistët të përjetojnë një jetë detare.

Në rrugën "Alim Bey", ju mund të shkoni në Hadigari Bardhe Disco. Kapaciteti i tyre zë deri në dy mijë njerëz. 

Plazhet dhe klima 

Plazhet në qytet janë me guralecë dhe rërë. Ka restaurante, bare, aktiviteti uji, shezllone dhe çadra në shëtitore.

Më të famshmet prej tyre janë si në vijim: 

 1. Më së shumti, njerëzit e rinjë e pëlqejnë plazhin e Gumbetit, dhe këtu ka shumë diskoteka që punojnë ditën dhe natën.

 2. Entuaziastët e ujit e duan Bitezin: surfingu dhe shkollat e këtij sporti janë të vendosura këtu.
 3. Për ata që preferojnë plazhet relaksuese, Ortakent dhe Gumusluk janë të përshtatshme: këtu plazhet janë të pastërta dhe shumë restaurante ofrojnë ushqim deti. 
Beaches in Bodrum
Plazhet e Bodrumit në Turqi janë ideale për relaksim. 

Klima në Bodrum është e nxehtë. Në muajt e verës, temperatura e ajrit gjatë ditë është +26 dhe +30°C. 5° C është temperatura më e ultë në pranverë dhe vjeshtë. Në dimër, temperatura e ajrit rrallë bie nën 12°C gjatë ditës.  

Pamjet

Për t'u njohur me arkitekturën e lashtë dhe kulturën e qytetit, ne ju këshillojmë t'i vizitoni këto objekte si në vijim: 

 • Ishullin e Zi

 • Kalanë e St. Peter's
 • Portën e Myndos
 • Amfiteatrin
 • Varrin e Mausoleumit
 • Kantierin detar të Miltit
Gates of Mindos
Porta e Myndos ndodhet në pjesën perëndimore të Bodrumit.

Ka shumë ekskursione në Bodrum: 

 • Jeep safari

 • Zhytja
 • Hilt
 • Dalyan

Aventura të tilla mund t'ju kushtojnë 40 deri në 50 dollarë

Dyqanet 

Qendrat e dyqaneve dhe butiqeve të veshmbathjeve me brend në qytet janë në Ataturk Avenue. Turistët këtu pëlqejnë të blejnë këpucë, mbathje, suvenire, tepih turk, çanta dhe aksesorë. 

Shopping
Dyqanet në Bodrum sot janë shumë në modë midis turistëve në botë.

Produktet e lira gjenden në tregje; të huajt blejnë perime, fruta, gjësende plazhi dhe aksesorë.

Faktorët që ndikojnë në koston e banimit dhe çmimet mesatare 

Çmimi i pronave në Bodrum varet nga: 

 • Lloji i pronës

 • Viti i ndërtimit
 • Distanca nga deti
 • Faza e ndërtimit dhe kushtet teknike të shtëpisë 
 • Lidhja e internetit
 • Infrastruktura

Në tregun dytësor, kosto mesatare e apartamenteve në vijën e parë dhe të dytë bregdetare duket kështu: 

 • Studio - 35-75 mijë dollarë

 • 1+1 dhe 2+1 - 55-115 mijë dollarë
 •  1+1 dhe 4+1 - 90-180 mijë dollarë
 • duplekse me hapësirë 120 m² - nga 160 mijë dollarë

Pasuritë e paluajtshme komerciale për banim të shkurtër (apartamentet) janë 10-15 përqind më lirë, ndërtesat e reja - në një mesatare prej 10-20 përqind janë më shtrenjtë se pronat në tregun dytësor. 

Tregu i banimeve dytësore në sektorin privat duket kështu: 

 1. Çmimi mesatar i shtëpizave të lira me një hapësirë prej 120 m², i ndodhur në vijën e parë ose të dytë bregdetare, fillon nga 80 deri në 150 mijë dollarë. 

 2. Një vilë dy apo trekatëshe me një hapësirë prej180-350 m² në një distancë të afërt nga deti mund të kushtojë 170-300 mijë dollarë.  
 3. Një shtëpi me një hapësirë prej 200-300 m² në një kompleks rezidencial me pishinë, fitnes, parking dhe gjëra tjera luksoze mund të kushtojë 230-600 mijë dollarë. 

Blerja e një shtëpie apo apartamenti në Bodrum është një ndërmarrje aventureske, blerja e pasurive të paluajtshme do të jetë më e qetë dhe më fitimprurëse me ndihmën e kompanisë sonë. Ne do t'ju ndihmojmë të zgjidhni distriktin dhe llojin më të mirë të banimit, do t'ju shpjegojmë se si të hartoni dokumentet për shtëpinë dhe lejen e qëndrimit siç duhet.