Shtëpi arkitekturore mahnitëse për shitje në Oba rurale

Oba - Alanya

Nga €145 000 Përditësimi i fundit: 5 Dita

ID: 1864
Mund 2025
2.2km
131km/40.4km

Përshkrim

Ky kompleks krejt i ri ndodhet në zemër të një zone të sapo zhvilluar në Oba. Këto shtëpi mahnitëse arkitekturore dallohen nga turma me arkitekturë moderne të fundit dhe karakteristika tërheqëse të dizajnit!

Oba është bërë një vend shumë i dëshirueshëm për të zotëruar një shtëpi pushimi ose vendbanim të përhershëm. Vizitorët këtu tërhiqen nga verat e saj të gjata të nxehta dhe dimrat e butë. Shumë nga dyqanet dhe baret qëndrojnë të hapura gjatë gjithë vitit, duke siguruar që pushimet dimërore të jenë po aq të rehatshme dhe të lehta sa në verë.

Kjo periferi gjysmë rurale në Oba ka ruajtur shumë nga hapësirat e saj të gjelbra natyrore me pisha dhe portokalli që aromatizojnë ajrin në pranverë; është vërtet e mrekullueshme këtu.

Qyteti kryesor Oba ka një sistem transporti dhe infrastrukturë të mirë-krijuar me një gamë të gjerë dyqanesh, baresh dhe restorantesh. Aty ku ndodhet ky kompleks, infrastruktura është në fillimet e saj, edhe pse dyqanet e vogla lokale që shesin të gjitha lehtësitë e përditshme janë afër. Kjo zonë është shtëpia e spitalit kryesor qeveritar dhe disa spitaleve të njohura private. Për ata që kërkojnë të lëvizin këtu përgjithmonë me familjen, ka një gamë të mirë shkollash dhe kolegjesh qeveritare dhe private, operacione mjekësh, farmaci dhe banka.

Një shërbim i rregullt autobusi mund t'ju çojë në Oba kryesore ose Alanya aty pranë. Plazhet në Oba janë disa nga më të mirat në këtë vijë bregdetare, me rërë të butë dhe pjerrësi të butë në det, duke e bërë atë të përsosur për familjet dhe ata me probleme lëvizëse. Me baret e plazhit dhe stacionet e sporteve ujore të vendosura përreth, ka shumë për t'ju mbajtur ju dhe familjen të argëtojë.

Largësia nga komoditetet

 • Largësia nga plazhi: 2.2 km
 • Largësia nga qyteti: 1.8 km
 • Largësia nga Aeroporti Ndërkombëtar i Antalias: 131 km
 • Largësia nga Aeroporti Lokal i Gazipasës: 40 km
 • Largësia nga dyqanet dhe tregjet lokale: 760 m

Karakteristikat e Apartamentit

Ky kompleks i ri mahnitës do të tërheqë familjet dhe beqarët që kërkojnë një shtëpi luksoze me lehtësira të shkëlqyera. Stili është i mrekullueshëm, me tone tokësore, jeshile dhe natyrale që bëjnë jehonë nëpër hapësirat e jashtme dhe të brendshme. Kompleksi përbëhet nga tre blloqe pallatesh me 82 apartamente në një truall të madh (5293,33 m²).

Ekziston një sërë apartamentesh të mrekullueshme për të zgjedhur:

1+1 në 47 deri në 55 metra katrorë

Duplekse 2+1 që variojnë në madhësi nga 91 metra katrorë deri në 105 metra katrorë të gjerë.

Dhe disa duplekse me katër dhoma gjumi.

Çdo apartament i bukur është stiluar për të tërhequr ata që kërkojnë luks, elegancë dhe dizajn të shkëlqyeshëm. Kuzhinat me plan të hapur do të kenë dollapë të bollshëm dhe hapësirë pune për të kënaqur kuzhinierët më të zgjedhur. Banjat elegante kanë pajisje higjienike të cilësisë së lartë duke dhënë një atmosferë bashkëkohore që bën jehonë në të gjithë shtëpinë. Banjat kanë ngrohje nën dysheme si standard.

Ballkonet e lakuara me majë xhami përqafojnë fasadën e ndërtesës, duke i dhënë asaj një atmosferë të përkulur dhe unike. Ata kanë pamje nga fshati mahnitës me pamjet e maleve të Demit dhe ofrojnë hapësirë shtesë për argëtimin e familjes dhe miqve ose për atë filxhan kafeje në mëngjes duke parë lindjen e diellit.

Hapësira e jashtme është sublime, me mbjellje tropikale dhe kopshte që ndihen si oaza të vogla të qeta. Ka shumë gjëra për t'ju mbajtur ju dhe familjen tuaj të argëtuar këtu me një pishinë të madhe të bukur, zona të mbuluara për lojëra për fëmijët dhe një zonë luksoze SPA për relaksim dhe përtëritje totale.

Të jetosh këtu do t'ju japë juve dhe familjes suaj një mënyrë jetese të rehatshme dhe luksoze nën diellin e ngrohtë mesdhetar, dhe mund të jetë e juaja kaq lehtë. Telefononi një nga ekipi ynë i ditur i shitjeve dhe le të fillojmë jetën tuaj të ëndrrave!

Lloji Dhoma e gjumit Madhësia (m²) Çmimi
Apartament 1 47 €145 000
Apartament 2 (Dupleks) 120 €280 000
Pse uebfaqe të ndryshme kanë çmime të ndryshme?

Karakteristikat e pronës

 • Leja e qëndrimit
 • Pingpong
 • Dhoma masazhi
 • Garazh parkimi
 • Pishinë për fëmijë
 • Barbekju
 • Bilardo
 • Banjo turke
 • Dhomë Avulli
 • Ashensor
 • Shërbimi i portierit
 • TV kabllor-satelit
 • Pishinë
 • Shesh lojërash
 • Sauna
 • Palester

Çfarë ka afër?

Vende brenda 1 Kilometer

5 Shkolla

5 Shkolla

18 Tregu

18 Tregu

Planet e dyshemesë

Pyetni përfaqësuesin

Shtëpi arkitekturore mahnitëse për shitje në Oba rurale plan - 51

Informacioni juaj i kontaktit

Mesazhi juaj...

Pyetni përfaqësuesin

Informacioni juaj i kontaktit

Mesazhi juaj...

Veti të ngjashme