Vendet më të mira për ta parë perëndimin e diellit në Turqi


Të jetosh në një zonë të gjelbër, në një zonë me pamje nga qyteti apo deti, nuk ka asgjë më relaksuese sesa të shohësh perëndimin e diellit. Bëhuni dëshmitarë të ngjyrave të bukura të kuqe, të portokallit dhe të verdha mbi horizont. Këtu janë disa vendet ku mund ta shijoni muzgun.

Gökçeada

Gökçeada ndodhet në lindje të Turqisë dhe është ndër vendet më të mira për ta shijuar perëndimin e diellit.  

Gümüşlük

Gümüşlük ndodhet në një distrikt të vogël në Bodrum. Ka ndër vendet më të mira për pamje shkaku i vendndodhjes.  

Bozburun

Duke qenë perlë e Maramarasë, Bozburuni ka njërin prej plazheve më të mira në Turqi. Pamja është aq e bukur sa që shumë fotografi bëhen këtu. 

Ölüdeniz

Është jashtvzakonisht romantike të ulesh në plazhin unik dhe ta shikosh perëndimin e diellit në Ölüdeniz, i cili është ndër ndalesat më të bukura të Fethiye. Ölüdeniz është gjithashtu i famshëm për detin për shkak se mund të jeni në gjendje të notoni më lehtë kur jeni në ujë.

Kaş

Shumica e njerëzve që vizitojnë Kaş, bien në dashuri me këtë vend. Ju mund të jeni sigurtë se nëse kërkoni një vendpushim të bukur, atëherë vendi ideal është Kaş. Është deti, natyra dhe moti i ngrohtë që e bën këtë një vend ideal për pushimet tuaja.