Telefono tani +90 242 511 99 98 Celular +90 538 888 16 16

Pronat në Antalia

Antalia është një qytet i madh në bregdetin e Mmesdheut, që ndodhet në jug të Turqisë. Është një destinacion i famshëm dhe i popullarizuar turistik në Turqi shkaku i afërsisë me disa nga plazhet me famë botërore; aeroporti është vetëm 12 kilometra larg nga qendra e qytetit dhe është një zgjedhje fantastike për të blerë apartament apo vilë.

Distance to airport
Qendra e qytetit të Antalias është vetëm 12 kilometra larg aeroportit. 

Qyteti është i duhur për biznesin tuaj, por edhe për qëndrim të përhershë, derisa çmimet e pasurive të paluajtshme në Antalia janë më të ulta se në qytetet tjera të mëdha. 

Popullësia e Antlaias në vitin 2021 ishte rreth 1.3 milionë banorë dhe numri rritet në mbi dy milionë në muajt e verës shkaku i turizimit.

Qyteti është i ndërtuar në një vend shkëmbor, në një lartësi 40 metra mbi nivelin e detit, në Gjirin e Anadollit. Afër Antalias janë malet Taurus, të mbuluara nga pishinat. Shkaku i vendndodhjes pranë detit dhe maleve, është bërë një zonë e dëshiruar për të blerë pasuri të paluajtshme.

Cilat janë avantazhet e blerjes së një shtëpie në Antalia 

Dobitë e jetesës në Antalia:

 1. Shumë të huaj mund ta vizitojnë tani Turqinë pa pasur nevojë për një vizë, por nuk mund të qëndrojnë më shumë se 90 ditë. Kur ju blini një pronë, një i huaj automatikisht e merr lejeqëndrimin, i cili është i lehtë të rinovohet. Pas pesë vitesh qëndrim, ju mund të merrni shtetësinë turke ose të aplikoni për të nëse prona juaj ka më shumë vlerë se 250 mijë dollarë. Por, nga qershori i këtij viti (2022), çmimi i këtij kriteri është rritur në 400 mijë dollarë.

 2. Çmimet e pasurive të paluajtshme janë të volitshme, por rriten shumë shpejt. Kërkesat e shumta për marrjen me qira të pronave ndihmon t'i paguash të gjitha shpenzimet për pak vite. 
 3. Qendrat private mjekësore ofrojnë kujdes cilësor mjekësor dhe janë shumë më lirë se në shtetet e juaja. Shërbimet në sallonet e bukurisë janë dy apo tre herë më ekonomike. 
 4. Aeroporti i Antalias mirëpret vizitorët nga e gjithë bota me fluturime direkte në këtë aeroport të klasit botëror.
 5. Qyteti e ka të zhvilluar mirë sistemin e transportit publik me autobusë të rregulltë dhe shumë taksi.
 6. Dyqanet ushqimore janë të mbushura me mallra të lira dhe cilësore, kryesisht nga fermerë dhe prodhues vendorë.
 7. Banorët e Antalias janë mikpritës, të huajt që blejnë shtëpi në qytet nuk do të përjetojnë vështirësi në komunikim me popullësinë vendore. 
 8. Klima në regjion është subtropikale, me vera të ngrohta dhe dimëra me shi. Në verë, ka reshje të rralla, dhe nganjëherë nuk bie aspak shi. Lagështia gjatë vitit varion nga 55 në 65 përqind.
Private Medical Center
Qendra mjekësore e gatshme sapo të tregoni sigurimin shëndetësor.

Çfarë prona për shitje mund të bleni në Antalia?

Llojet e mëposhtme të pasurive të paluajtshme mund të blihen

 1. Apartmente. Ato kushtojnë prej 40 deri në 100 mijë euro, varësisht nga zona dhe distanca prej plazhit. 

 2. Vila. Çmimet variojnë nga 100 mijë euro për shtëpi të vogla, derisa në 800 mijë euro për vila me pishinë dhe një kopsht privat.
 3. Suita: Nisin nga katër, pesë dhe gjashtë dhoma gjumi me hapësirë të hapur apo kuzhina të ndara nga dhomat e ndenjes. Çmimet nisin nga 200 mijë euro varësisht nga zona dhe numri i dhomave të gjumit.
Apartment in Antalya
Në Antalia, ju mund të blini një apartament të madh.

Në cilën pjesë të qytetit është më mirë të blesh një pronë në Antalia 

Shtëpitë mund të blihen në këto zona të qytetit::

 • Konyaalti ndodhet në perëndim të qendrës. Kjo është një zonë e re me pamje nga deti dhe malet. Tregtia dhe sistemi i transportit publik janë të zhvilluara mirë këtu, kështu që dhomat dhe apartamentet si në ndërtesa të ulëta me kopshte ashtu edhe në ndërtesa të larta janë në kërkesë të vazhdueshme. Zhvillimi dhe zgjerimi aktiv i rrethit ju lejon të gjeni ambiente më të përballueshme në ndërtesat e reja dhe do t'i blini ato nga ndërtuesi. Mes atraksioneve, ka një plazh të shkëlqyer, një pishinë publike, disa palestra, qendra tregtare, restaurante të kategorive të ndryshme dhe me çmime të ndryshme.
 • Qendra dhe qyteti i vjetër. Pasuritë e paluajtshme këtu kryesisht ofrohen në projekte të vlerave historike dhe në ndërtesa të ulta. Turistët i duan rrugët, tempujt antik dhe muret. Objektet e shekujve 13 dhe 15 janë shumë të popullarizuara, por çmimi i tyre fillon nga 800 mijë dollarë dhe rrallë gjenden në treg.

Antalya on the map

Antalia ndodhet në jug të Turqisë në brigjet e detit Mesdhe.

Nga maji në nëntor, moti i kthjellët mbizotëron gjatë sezonit të thatë derisa shiu bie në pjesën tjetër të vitit, përafërsisht 60 ditë shi në vit. Sezoni i notit nis në qershor dhe mbaron në fund të muajit tetor.

 • Lara: Kjo është pjesa më e popullarizuar e pjesës lindore të qytetit me shumë ndërtesa të larta. Aktivitetet biznesore janë të shumta këtu, andaj ka shumë zyre, kompani të mëdha dhe departamente në këtë zonë. Në Lara, pasuritë e paluajtshme blihen me qëllime biznesore. Plazhi i Laras është 12 kilometra i gjatë dhe ka standardin e "Flamurit Blu" me hotele pranë bregdetit. Shumë kafene dhe restaurante operojnë në plazhin e Larës, duke ofruar shërbime "merr me vete" në apartamente dhe vila. Çmimet këtu janë në linjë me pjesën tjetër të regjionit. 
 • Ishiklar: Çmimet e apartamenteve këtu janë mesatarisht 15-20 përqind më lirë se në Lara; infrastruktura është gjithashtu e zhvilluar mirë si dhe parqet. Shtëpitë janë në përgjithësi më të vjetra (rreth pesë dhe dhjetë vjet). Për shkak të trafikut të ngarkuar dhe ndotjes së ajrit, ka më pak turistë në Ishiklar. Ende, kjo zonë është e përshtatshme për stilin e përshtatshëm të jetës (është thelbësore të sigurohet izolimi i zërit me cilësi të lartë).
 • Kundu ndodhet 25 kilomtra larg pjesës qëndrore të qytetit. Ka shumë komplekse rezidenciale dhe hotele të përqëndruara për pushimet sezonale. Me hotelet e shtrenjta si "Venice", "Titanic", "Mardan" dhe me hostelet tjera të vogla që nuk janë edhe aq të popullarizuara, administrata e qytetit planifikon që të kirjojë një status "VIP" për zonën e Kundu, e cila do të bëhet me hyrje speciale. Për shkak të kërkesave të shumta për qira, pasuritë e paluajtshme do të japin kthim në investim brenda dy apo tre vitesh (varet nga projekti). 
 • Dosmealti: Një prej zonave më të reja që do të zhvillohen në Antalia. Është 15 kilometra në veri të qendrës së qytetit dhe po bëhet "vend i nxehtë" për investitorët dhe pronarët që duan komplekse luksoze me të gjitha qendrat në një vend. Kjo zonë ka një lloj të mikroklimës shkaku i pozicionit superior pranë maleve Taurus i rrethuar nga pishinat; ka temperaturë më të ultë se në zonat përreth me lagështi të ultë. Plazhet janë 20 minuta larg me veturë. Ka shumë lloje të vilave dhe apartamenteve, të përsosura për ata që duan jetë më të qetë nga zhurma dhe ngarkesa e qytetit. 
 • Altintas: Një zonë elitare e Antalias në fazën e hershme të ndërtimit. Shumë komplekse të reja dhe prestigjioze janë ndërtuar këtu duke shpresuar t'i tërheqin blerësit të investojnë në një vend të "nxehtë. Ka shumë komplekse të ndryshme vilash dhe apartamentesh që janë duke u ndërtuar derisa çmimet janë mjaft konkurruese. Ndodhet pranë aeroportit dhe stacionit të autobusit. E gjithë infrastruktura e nevojshme është në një vend, me dyqane dhe restaurante që ndodhen vetëm gjashtë kilometra larg nga plazhi i Larës; është vend i përsosur për të blerë shtëpi pushimesh. Investimet këtu japin kthim të menjëhershëm në investim pasi pronat shiten mjaft shpejt. 

Kompania jonë do t'ju ndihmojë të gjejë pronën e duhur në Turqi në njëren prej zonave të përshkruara në listën e mësipërme.  

39 properties
Summerhome #4094
Summerhome #4094
Summerhome #4094
Summerhome #4094
Summerhome #4094

Vila luksoze pesëdhomëshe në Lara, pranë plazhit dhe me pamje nga deti. Dhoma elegante të ndenjes dhe të mëdha.

 • Antalya - Lara
 • 300m²
 • 5+1 dp
€510 000
Summerhome #4093
Summerhome #4093
Summerhome #4093
Summerhome #4093
Summerhome #4093

Vila luksoze pesëdhomëshe në Lara. Banjo e brendshme ka një xhakuzi. Të mëdha dhe të gjera.

 • Antalya - Altintas
 • 320m²
 • 5+1
€1 100 000
Summerhome #4092
Summerhome #4092
Summerhome #4092
Summerhome #4092
Summerhome #4092

Apartamentet elegante dhe me stil në Lara, Antalia janë shtëpi ëndrrash, afër plazhit të famshëm të Larës dhe pranë qendrave tregtare.

 • Antalya - Lara
 • 107m² - 180m²
 • 2+1 dp - 4+1 dp
Nga €280 000
Summerhome #4091
Summerhome #4091
Summerhome #4091
Summerhome #4091
Summerhome #4091

Vila katërdhomëshe luksoze dhe moderne dhe apartamente një, dy dhe tredhomëshe. Komoditete të shkëlqyera. Zonë e re në Antalia.

 • Antalya - Altintas
 • 46m² - 138m²
 • 1+1 - 3+1 dp
Nga €185 000
Summerhome #4090
Summerhome #4090
Summerhome #4090
Summerhome #4090
Summerhome #4090

Këto apartamente të mëdha dhe luksoze në Altintas, Antalia janë tani në dispozicion për t'u blerë. Apartamente luksoze me një, tre dhe pesë dhoma gjumi.

 • Antalya - Altintas
 • 45m² - 135m²
 • 1+1 - 5+1 dp
Nga €155 000
Summerhome #4089
Summerhome #4089
Summerhome #4089
Summerhome #4089
Summerhome #4089

Apartamente luksoze të mëdha. Apartamente një dhe dydhomëshe. Pishinë e madhe. Dyqane të stilit evropian dhe kafene. Zonë e dëshiruar.

 • Antalya - Altintas
 • 60m²
 • 2+1
€196 000
Summerhome #4088
Summerhome #4088
Summerhome #4088
Summerhome #4088
Summerhome #4088

Vilat dhe apartamentet moderne janë tani për shitje në Altintasin mahnitës, një periferi në Antalia. Një dhe dydhomëshe luksoze. Vila katërdhomëshe.

 • Antalya - Altintas
 • 67m² - 288m²
 • 1+1 - 4+1 dp
Nga €110 000
Summerhome #4087
Summerhome #4087
Summerhome #4087
Summerhome #4087
Summerhome #4087

Apartamente luksoze me një dhe dy dhoma gjumi në një kompleks prestigjioz në Altintas, Antalia. Afër plazheve dhe aeroportit.

 • Antalya - Altintas
 • 73m² - 104m²
 • 1+1 - 2+1
Nga €138 000
Summerhome #4086
Summerhome #4086
Summerhome #4086
Summerhome #4086
Summerhome #4086

Apartamente bashkëkohore me stil janë tani për shittje në një vend modern në Antalia. Apartamente luksoze një dhe dydhomëshe me kuzhina të stilit amerikan.

 • Antalya - Altintas
 • 65m² - 90m²
 • 1+1 - 2+1
Nga €115 000
Summerhome #4085
Summerhome #4085
Summerhome #4085
Summerhome #4085
Summerhome #4085

Apartamente luksoze në Altintasin modern, një periferi e re në Antalia. Apartamente të mëdha tredhomëshe, komoditete të mrekullueshme.

 • Antalya - Altintas
 • 74m² - 173m²
 • 1+1 - 4+1 dp
Nga €120 000
Summerhome #4084
Summerhome #4084
Summerhome #4084
Summerhome #4084
Summerhome #4084

Apartamente katërdhomëshe në Muratpasa. Elegante dhe me stil modern. Apartamentet janë në dispozicion. Pranë të gjitha komoditeteve.

 • Antalya - Muratpasa
 • 72m² - 150m²
 • 2+1 - 4+1 dp
Nga €230 000
Summerhome #4083
Summerhome #4083
Summerhome #4083
Summerhome #4083
Summerhome #4083

Vilë e madhe katërdhomëshe me dizajn unik në Belek. Infrastrukturë e organizuar.

 • Antalya - Belek
 • 190m²
 • 4+1 dp
€360 000
Summerhome #4082
Summerhome #4082
Summerhome #4082
Summerhome #4082
Summerhome #4082

Me një arkitekturë moderne, këto vila fantastike kanë fasadë të bardhë. Vila luksoze katër, pesë dhe gjashtë dhomëshe.

 • Antalya - Dosemealti
 • 300m² - 400m²
 • 4+1 dp - 6+1 dp
Nga €500 000
Summerhome #4081
Summerhome #4081
Summerhome #4081
Summerhome #4081
Summerhome #4081

Dosmealti është një vend i qetë që linjat e shkëlqyera të transportit e bëjnë me çasje të lehtë në plazhe dhe në qendrën e Antalias me të gjitha destinacionet turistike.

 • Antalya - Dosemealti
 • 450m²
 • 6+1 dp
€1 400 000
Summerhome #4080
Summerhome #4080
Summerhome #4080
Summerhome #4080
Summerhome #4080

Altintas është afër destinacioneve të mëdha si aeroporti dhe stacioni i autobusve. Apartamentet e këndshme njëdhomëshe ndodhen në këtë kompleks së bashku me apartamentet katërdhomëshe dupleks.

 • Antalya - Muratpasa
 • 54m² - 163m²
 • 1+1 - 4+1 dp
Nga €127 000
Summerhome #4079
Summerhome #4079
Summerhome #4079
Summerhome #4079
Summerhome #4079

Apartamentet ndodhen në Hurma, zonë e Konyaaltit. Ndodhet në perëndim të Antalias dhe është e popullarizuar nga turistët dhe ata që duan të zhvendosen përherë këtu.

 • Antalya - Konyaalti
 • 45m² - 100m²
 • 1+1 - 2+1 dp
Nga €130 000
Summerhome #4078
Summerhome #4078
Summerhome #4078
Summerhome #4078
Summerhome #4078

Shumë dyqane, kafene dhe restaurante të cilësisë së lartë ndodhen në Altintas, një vend bashkëkohor për të jetuar. Ndodhet në pjesën lindore të Antalias, afër Laras dhe aeroportit ndërkombëtar.

 • Antalya - Altintas
 • 55m² - 123m²
 • 1+1 - 3+1
Nga €99 975
Summerhome #4077
Summerhome #4077
Summerhome #4077
Summerhome #4077
Summerhome #4077

Kepez, Antalia. Ky vend i shumë dëshiruar është i popullarizuar nga blerësit e huaj shkaku i infrastrukturës së shkëlqyer dhe afërsisë me linjat e transportit.

 • Antalya - Kepez
 • 48m² - 68m²
 • 1+1 - 2+1
Nga €99 000
Summerhome #4076
Summerhome #4076
Summerhome #4076
Summerhome #4076
Summerhome #4076

Këto vila mahnitëse me siguri se do t'ju pëlqejnë me pamjen e bukur dhe materialet e cilësisë së lartë të përdorura në ndërtim.

 • Antalya - Altintas
 • 320 m²
 • 4+1
€610 000
Summerhome #4064
Summerhome #4064
Summerhome #4064
Summerhome #4064
Summerhome #4064

Vilat prestigjioze në Altintasin mahnitës, Antalia

 • Antalya - Altintas
 • 300m²
 • 4+1
€940 000
Summerhome #4055
Summerhome #4055
Summerhome #4055
Summerhome #4055

Linjat e transportit janë mirë të organizuara me qasje të shpejtë dhe lehtë në aeroport dhe stacion të autobusëve.

 • Antalya - Muratpasa
 • 170m²
 • 4+1 dp
€230 000
Summerhome #4052
Summerhome #4052
Summerhome #4052
Summerhome #4052
Summerhome #4052

Beleku është një zonë shumë e kërkuar në regjionin e Antalias dhe është e famshme për qendrat e golfit dhe peisazhin mahnitës.

 • Antalya - Belek
 • 250m²
 • 5+1
€400 000
Kërko filtrat