Qendra e Alanias

30 properties

Leja e qëndrimit jepet me këto apartamente të vendosura në qendër në Alanya. Apartamentet janë një dhomë gjumi me një tualet dhe një ballkon.

 • Alanya Qendra - Alanya
 • 1 Dhoma e gjumit
 • Apartament
 • 50m²

€235 000 Përditësimi i fundit: 6 Dita

Këto apartamente elegant janë të vendosura në mënyrë ideale në qendër të Alanya. Ndërtesa pesëkatëshe ofron apartamente me një dhomë gjumi dhe duplekse me dy dhoma gjumi.

 • Alanya Qendra - Alanya
 • 1, 2 Dhomat e gjumit
 • Apartament
 • 61m², 130m²

Nga €232 000 Përditësimi i fundit: 6 Dita

Këto apartamente jashtëzakonisht elegante dhe moderne ndodhen në qendër të Alanya. Blloqet me 4 kate ofrojnë apartamente një dhe dy dhoma gjumi.

 • Alanya Qendra - Alanya
 • 1, 2, 3 Dhomat e gjumit
 • Apartament
 • 67m², 81m², 126m², 125m²

Nga €232 000 Përditësimi i fundit: 6 Dita

Apartamentet ultra-moderne janë të vendosura në qendër të Alanya. Kompleksi ka dy blloqe, dhe apartamentet me një dhomë gjumi ofrohen në tre kate.

 • Alanya Qendra - Alanya
 • 1, 2, 4 Dhomat e gjumit
 • Apartament
 • 67.5m², 81.6m², 126m², 212m²

Nga €204 000 Përditësimi i fundit: 5 Dita

Kompleksi i apartamenteve ndodhet në qendër të qytetit të Alanyas, vetëm pak minuta më këmbë nga plazhi i famshëm Kleopatra dhe ofron apartamente dupleks 1+1, 2+1 dhe 2+1.

 • Alanya Qendra - Alanya
 • 1, 2 Dhomat e gjumit
 • Apartament
 • 50m², 70m², 110m²

Nga €215 000 Përditësimi i fundit: 5 Dita

Ky kompleks i ri ndodhet në qendër të Alanyas, në një zonë shumë të dëshirueshme pranë komoditeteve dhe plazhit të famshëm të Kleopatrës.

 • Alanya Qendra - Alanya
 • 2 Dhomat e gjumit
 • Apartament
 • 100m²

€395 000 Përditësimi i fundit: 5 Dita

Sot ju ftojmë të vizitoni një nga qytetet më të bukura në jug të Turqisë, Alanya. Një qytet, reputacioni i të cilit për bukurinë është përhapur në të gjithë botën.

 • Alanya Qendra - Alanya
 • 1, 3, 4 Dhomat e gjumit
 • Apartament
 • 55m², 130m², 150m²

Nga €195 000 Përditësimi i fundit: 5 Dita

Projekti ndodhet në zemër të Alanya, afërsisht 620 m nga plazhi. Alanya është një zgjedhje e shkëlqyer për një shtëpi të dytë ose një pronë të përhershme.

 • Alanya Qendra - Alanya
 • 2, 3 Dhomat e gjumit
 • Apartament
 • 65m², 103m², 130m²

Nga €245 000 Përditësimi i fundit: 5 Dita

Rishitje Vilë Alanya, Qendra

 • Alanya Qendra - Alanya
 • 3 Dhomat e gjumit
 • Vilë
 • 145m²

€415 000 Përditësimi i fundit: 1 Muaj

Këto apartamente elegante dhe të hijshme janë të vendosura në qendër në Alanya. Prona me gjashtë kate ofron apartamente me një dhomë gjumi të madhësive dhe planimeve të ndryshme.

 • Alanya Qendra - Alanya
 • Studio, 1 Dhomat e gjumit
 • Apartament
 • 41m²

Nga €157 000 Përditësimi i fundit: 5 Dita

Sot kemi nderin t'ju prezantojmë një nga lagjet në qendër të qytetit të Alanya, ku ka shumë kafene, bare, restorante, dyqane suveniresh.

 • Alanya Qendra - Alanya
 • 1 Dhoma e gjumit
 • Apartament
 • 48m²

€182 000 Përditësimi i fundit: 4 Dita

Shiten apartamente dupleks 1 dhe dy dhoma gjumi. Ne nje kompleks me pishine vetem 100m nga plazhi dhe prane dyqaneve dhe te gjitha komoditeteve.

 • Alanya Qendra - Alanya
 • 1, 2 Dhomat e gjumit
 • Apartament
 • 45m², 105m²

Nga €245 000 Përditësimi i fundit: 4 Dita

Qendra e Alanias

Qendra e qytetit të Alanias është ideale për investimin në një apartament apo vilë. Çmimet e pronave këtu rriten shpejt andaj çdo investim ju bën me para këtu. Të jetosh në qendër të Alanias është e përsosur për pueshuesit apo për t'u zhvendosur përherë pasi është afër çdo komoditeti. Alania ndahet në katër pjesë - veri, jug, lindje dhe perëndim. 

Pse ju duhet të bleni në qendrën e qytetit të Alanias? 

Plazhet janë me klimën mesdhetare dhe ua garantojnë një qëndrim fantastik atyre që blejnë pronë këtu. Plazhi me famë botërore, Kleopatra ka titullin "Flamuri Blu", që nënkupton se deti është i pastër dhe plazhet janë të përsosura. Rëra këtu është e bukur dhe e përshtatshme për plazh. Plazhi më i afërt nga kalaja quhet Damlatas dhe këtu ka hotele me pesë yje. Hyrja në det është e lehtë dhe pa shkëmbinjë, e përshtatshme për familjet me fëmijë të vegjël dhe të moshuarit.

Më pas, në bregdet keni edhe plazhe tjera të bukura. Poashtu, ka qendra të sporteve ujore. Mund të bëni jet ski, lundrim me barkë, etj. Poashtu, ka edhe kompani për fluturime me parashutë, që janë të gatshme t'u japin juve aventurën e ëndrrave!

Plazhi i Keykubatit ndodhet në anën tjetër të kalasë, në lindje të Alanias. Ka një bregdet të gjatë pas Obës me shumë kafene plazhi, palestra, por edhe ka titullin "Flamurin Blu" për pastërti.

Qendra e Alanias ka shumë dyqane dhe qendra tregtare që shesin të mira materiale. Shumë supermarkete ofrojnë nevojat ditore dhe disa supermarkete të mëdha madje shesin edhe ushqime evropiane. Në të dyja anët e kalasë ka shumë kafene të këndshme plazhi dhe restaruante që shesin ushqime turke dhe ndërkombëtare.

Ka shumë banka dhe ATM përreth në vendndodhje bashkëkohore.

Nëse jeni duke menduar për t'u zhvendosur përherë në qendër të Alanias, ju duhet ta dini se ka një komunitet të madh të ish-mërgimtarëve. Ata organizojnë vazhdimisht aktivitete të ndryshime si joga, aerobik dhe së fundmi në vitin 2022, sesione Tai Chi në plazh. Mos harroni se nëse blini një pronë në vlerë prej më shumë se 400 mijë dollarë (përditësim i qershorit 2022), atëherë ju mund ta merrni automatikisht nënshtetësinë turke.

Blerja e një apartamenti në Alania me qëllim të lëshimit me qira është një investim profitabil në baza afatgjate. Pronat me qira gjatë muajve të verës këtu mund të arrijnë deri në një mijë lira turke në javë dhe varësisht nga vendi, ju mund të kërkoni edhe më shumë.

Çfarë aktivitete rekreacionale mbahen në Alania? 

Alania është shtëpia e shumë vendeve arkeologjike. Ju mund ta kaloni një ditë duke eksploruar kalanë, duke hipur në teleferik dhe duke shijuar pamjet panoramike të gjirit të Alanias, maleve fantastike dhe detit mahnitës. Nëse ndiheni energjik, atëherë mund të ecni përreth kalasë dhe mureve të saj. Rreth portit detar keni Kullën e Kuqe dhe kantierin detar me barka të vjetra dhe vende peshkimi.

Syedra është në një distancë të shkurtër me makinë dhe ia vlen ta vizitoni për të parë rrënojat arkeologjike. Side është një qytezë bregdetare në perëndim të Alanias dhe është 40 minuta larg me veturë. Side është shtëpia e rrënojave të amfiteatrove dhe këtu ofrohen shumë eksperienca dhe aktivitete të ndryshme.

Të supozojmë se historia nuk është idea juaj e argëtimit dhe ju preferoni të jeni më energjik. Në këtë rast, ka shumë sporte ujore në bregdet që ofrojnë jet ski, parasailing, etj. Në anën e Kleopatrës, ka shumë kompani që ofrojnë aktivitete me parashuta. 

  

Zona e Damlatasit ka një sistem fantastik të shpellave që janë të sygjeruara për personat me astma dhe me sëmundje kronike; për shkak të temperaturave stabile (+ 22 ... + 23˚C), lagështisë së lartë (90-98 përqind), jonizimit të ajrit dhe përmbajtjes së lartë të dioksidit të karbonit, që së bashku krijojnë mikroklimë unike.

Çfarë lloje pronash mund të blej unë në Alania? 

Në anën tjetër të Alanias, ka shumë prona në dispozicion për ju. Komplekset e apartamenteve janë shumë të popullarizuara këtu pasi ofrojnë koncept të stilit të jetës me të gjitha komoditetet në një vend. Prisni të shihni komplekse me palestra, zona SPA, qendra sportive dhe pishina të brendshme dhe të jashtme.

Apartamentet vijnë në madhësi të ndryshme varësisht nga nevojat dhe buxheti juaj. Ju mund të zgjedhni nga 1+1, 2+1, 3+1 apo edhe suita të mëdha si dhe apartamente dupleks. Disa njerëz preferojnë të blejnë edhe në tregun e rishitjeve. Avantazhi i kësaj është se pronarët i shesin ato me orendi dhe pajisje. Nëse keni kohë, blerja në fazën e ndërtimit është mënyrë e mrekullueshme e të bërit para! Ju mund të negocioni çmim më të ultë dhe nëse blini herët, atëherë mund të bëni edhe disa ndryshime në apartament. Blerja në këtë fazë nënkupton se çmimi i pronës do të rritet për 15-20 përqind pas përfundimit të ndërtimit.

 

Summer Home është një kompani me reputacion dhe e besueshme në sektorin e pronave të paluajtshme me shumë vite përvojë. Ne mund t'ju ndihmojmë në të gjitha fazat e transaksionit, nga shikimi i pronës deri te blerja e saj. Ne duam që klientët tanë të mbesin të lumtur dhe do të bëjmë gjithçka që t'i ndihmojmë në këtë proces.