0
Telefono tani +90 242 511 99 98 Celular +90 538 888 16 16

Oba

63 properties

Projekti në Oba, një nga lagjet më të spikatura të Alanyas, ofron rehati dhe komoditet për shkak të dizajnit modern dhe paraqitjes efektive të njësive.

 • Oba - Alanya
 • 1, 2 Dhomat e gjumit
 • Apartament
 • 52m², 86.5m²

Nga €129 000 Përditësimi i fundit: 6 Dita

Shijoni qëndrimin tuaj në bregdetin e Mesdheut në rezidencën tuaj të re të klasit të lartë me pamje mahnitëse të detit dhe malit.

 • Oba - Alanya
 • 1, 2 Dhomat e gjumit
 • Apartament
 • 52m², 70m²

Nga €142 000 Përditësimi i fundit: 6 Dita

Këto apartamente luksoze me stil ndodhen në Oba, Alanya. Prona ka tre kate që ofrojnë apartamente me një dhe dy dhoma gjumi.

 • Oba - Alanya
 • 1, 2, 3 Dhomat e gjumit
 • Apartament
 • 50m², 104m², 127m²

Nga €125 000 Përditësimi i fundit: 6 Dita

Këto apartamente klasike të bukura ndodhen në Oba, Alanya. Prona ka gjashtë kate që ofrojnë apartamente me një, dy dhe tre dhoma gjumi.

 • Oba - Alanya
 • 1, 2, 3 Dhomat e gjumit
 • Apartament
 • 53m², 80m², 122m², 178m²

Nga €240 000 Përditësimi i fundit: 6 Dita

Këto apartamente elegante janë të vendosura në Oba, Alanya. Dy blloqet me katër kate ofrojnë apartamente me një dhe dy dhoma gjumi.

 • Oba - Alanya
 • 1, 2 Dhomat e gjumit
 • Apartament
 • 51m², 125m²

Nga €143 000 Përditësimi i fundit: 5 Dita

Kompleksi i apartamenteve ndodhet në Obën e sipërme. Është krijuar në përputhje me tendencat aktuale dhe duke përdorur teknologjitë më të fundit të ndërtimit.

 • Oba - Alanya
 • 1, 2 Dhomat e gjumit
 • Apartament
 • 54m², 101m²

Nga €142 000 Përditësimi i fundit: 5 Dita

Alanya është e famshme për objektet e saj turistike, kështjellën e lashtë, hotelet me pesë yje, peizazhet magjepsëse, plazhet e arta dhe numrin e madh të ditëve me diell në vit.

 • Oba - Alanya
 • 2 Dhomat e gjumit
 • Apartament
 • 110m²

€440 000 Përditësimi i fundit: 5 Dita

Oba ka qenë në qendër të vëmendjes nga aksionerët, investitorët dhe zhvilluesit, kryesisht për shkak se zona ka infrastrukturë të shkëlqyer.

 • Oba - Alanya
 • 1, 2, 3 Dhomat e gjumit
 • Apartament
 • 54m², 130m², 156m²

Nga €159 000 Përditësimi i fundit: 5 Dita

Kompleksi i ri në Oba ka një infrastrukturë të madhe të brendshme dhe një përzgjedhje të larmishme lehtësish dhe shërbimesh për të siguruar një jetë dhe kënaqësi të plotë.

 • Oba - Alanya
 • 1, 2, 3, 4 Dhomat e gjumit
 • Apartament
 • 52m², 90m², 100m², 184m²

Nga €139 000 Përditësimi i fundit: 5 Dita

Kompleksi i apartamenteve është duke u ndërtuar në lagjen e bukur të Alanya, Oba. Apartamentet jane ne permasa te ndryshme nga 1+1 deri ne apartamente dupleks 4+1.

 • Oba - Alanya
 • 1, 2, 3, 4 Dhomat e gjumit
 • Apartament
 • 55m², 85m², 102m², 121m², 184m²

Nga €139 000 Përditësimi i fundit: 5 Dita

Këto apartamente mahnitëse luksoze ndodhen në Oba, Alanya. Kompleksi ka dy blloqe pesë-katëshe që ofrojnë apartamente një, dy dhe tre dhoma gjumi.

 • Oba - Alanya
 • 1, 2, 3 Dhomat e gjumit
 • Apartament
 • 53m², 105m², 124m²

Nga €130 000 Përditësimi i fundit: 1 Muaj

Nëse jeni gati të merrni një vendim të tillë që të ndryshon jetën, na kontaktoni sot për të marrë më shumë informacion rreth këtij projekti në qytetin e Alanya!

 • Oba - Alanya
 • 2, 3 Dhomat e gjumit
 • Apartament
 • 99m², 148m²

Nga €245 000 Përditësimi i fundit: 5 Dita

Oba

Oba është një lagje e popullarizuar e Alanias. Ka shumë apartamente dhe vila që ofrojnë përvoja të mrekullueshme, së bashku me detin e bukur dhe historinë e mrekullueshme. Oba ishte zgjedhja e parë për banim pasi Seljuks e zbuloi Alanian. Përpos kësaj, ka shumë objekte historike për t'u parë. Kjo lagje ndodhet tre kilometra larg qendrës së Alanias. Popullësia arrinë deri në 16500 banorë dhe ka shumë turistë çdo verë.

Klima e Obas është e nxehtë dhe sezoni i pushimeve është i gjatë. Ndodhet në bregdetin e Detit Mesdhe, afër një legjeje të popullarizuar të Alanias, Kestel. Jeta është e volitshme, sidomos për njerëzit nga Evropa. Çmimet e ushqimeve janë të ulëta pasi për çdo javë hapet tregu i fermerëve. Gjithashtu, ka shumë dyqane, kafene, restaurante, etj. Oba është shumë afër përroit Dim, ku ju mund ta kaloni ditën në një vend me natyrë të bukur dhe të qetë. "Portokal (Oba) është njëra prej plazheve më të mira në Alania. Ka plazhe të bukura me ujë të kristaltë të Detit të Mesdheut. Ka shumë aktivitete ekskursionale afër plazhit. .

Kjo lagje ka edhe përroin Oba i cili bie në Detin e Mesdheut. Në pikën ku takohen dy bukuritë natyrore, ka zona rekreacioni për piknik. Për shkak të popullaritete, Oba ka shumë qendra argërgimi dhe multikulturore. Shërbimet publike poashtu punojnë mirë në Oba. Ka shumë rinovime dhe investime. Shumë investitorë të huaj e pëlqejnë Obën. 

Oba është një lagje e këndshme dhe dinamike, e cila ofron natyrë të mrekullueshme dhe detin e bukur. Këto karakteristika e bëjnë Obën vendndodhje perfekte për pushimet tuaja me familjen apo miqtë.