Pronat në Kestel

36 properties
Prona e fundit 1! #Z55

Rishitje Apartament Alanya, Kestel

 • Kestel - Alanya
 • 3 Dhomat e gjumit
 • Apartament
 • 195m²

€275 000 Përditësimi i fundit: 17 Dita

Prona e fundit 1! #B-O17

Rishitje Apartament Alanya, Kestel

 • Kestel - Alanya
 • 4 Dhomat e gjumit
 • Apartament
 • 220m²

€357 000 Përditësimi i fundit: 8 Dita

Projekti në Kestel shquhet për ndërtimin e tij cilësor si dhe për rritjen e komoditetit dhe sigurisë për banorët.

 • Kestel - Alanya
 • 1, 2, 3 Dhomat e gjumit
 • Apartament
 • 58m², 134m², 145m²

Nga €229 000 Përditësimi i fundit: 5 Dita

Kestel është një nga rajonet e preferuara afër qendrës në Alanya; zona është e famshme për apartamente me densitet të ulët, të cilat zakonisht përfshijnë pesë kate.

 • Kestel - Alanya
 • 1, 2, 3 Dhomat e gjumit
 • Apartament
 • 52m², 78m², 125m²

Nga €182 000 Përditësimi i fundit: 5 Dita

Kompleksi rezidencial ndodhet në mjedisin natyror të zonës së Kestelit, 700 m larg plazhit dhe pranë lumit Dim.

 • Kestel - Alanya
 • 1, 2, 3, 4 Dhomat e gjumit
 • Apartament
 • 42m², 63m², 74m², 87m², 154m²

Nga €176 000 Përditësimi i fundit: 5 Dita

Rishitje Apartament Alanya, Kestel

 • Kestel - Alanya
 • 3 Dhomat e gjumit
 • Apartament
 • 140m²

€330 000 Përditësimi i fundit: 1 Muaj

Prona e fundit 1! #2008

Kestel është një nga zonat më të bukura dhe panoramike në Alanya, sepse është shumë afër qendrës së qytetit dhe ka akses të mirë në të gjithë infrastrukturën.

 • Kestel - Alanya
 • 1 Dhoma e gjumit
 • Apartament
 • 44m²

€129 000 Përditësimi i fundit: 5 Dita

Vetitë e fundit 5 #2013

Kestel është një nga zonat më të bukura dhe strategjike në Alanya, sepse është shumë afër qendrës së qytetit dhe ka akses të mirë në esencialet në Alanya.

 • Kestel - Alanya
 • 1, 3 Dhomat e gjumit
 • Apartament
 • 58m², 137m²

Nga €159 000 Përditësimi i fundit: 5 Dita

Vetitë e fundit 5 #1990

Kompleksi rezidencial ndodhet pranë detit në Kestel, me hapësira të mëdha të hapura, ajër të pastër malor dhe pamje të lë pa frymë në çdo drejtim.

 • Kestel - Alanya
 • 1, 2 Dhomat e gjumit
 • Apartament
 • 58m², 75m²

Nga €148 000 Përditësimi i fundit: 5 Dita

Kompleksi rezidencial ndodhet pranë detit në Kestel, Alanya, me hapësira të mëdha të hapura, bulevarde të gjera, ajër të pastër malor dhe pamje të lë pa frymë.

 • Kestel - Alanya
 • 1, 2 Dhomat e gjumit
 • Apartament
 • 50m², 78m²

Nga €160 000 Përditësimi i fundit: 5 Dita

Vetitë e fundit 4 #1961

Këto apartamente të bukura janë të vendosura mirë në Kestel, Alanya. Prona ka gjashtë kate dhe ofron apartamente me një dhe dy dhoma gjumi, disa prej të cilave janë dupleks

 • Kestel - Alanya
 • 1 Dhoma e gjumit
 • Apartament
 • 52m²

€302 000 Përditësimi i fundit: 1 Muaj

Vetitë e fundit 4 #1942

Këto apartamente të bukura janë afër plazhit në Kestel, Alana. Prona me pesë kate ofron apartamente dupleks me dy dhe tre dhoma gjumi.

 • Kestel - Alanya
 • 1, 2, 3 Dhomat e gjumit
 • Apartament
 • 50m², 125m², 150m²

Nga €129 000 Përditësimi i fundit: 19 Dita

Pronat në Kestel

Kestel është rreth gjashtë kilometra e gjysmë në lindje të Alanias dhe është një periferi e qetë dhe e bukur. Është duke e rritur reputacionin tek ata që duan të blejnë shtëpi pushimesh apo të zhvendosen përherë këtu shkaku i vendit fantastik. Me detin Mesdhe në njëren anë dhe malet Taurus në anën tjetër, ky vend ka bukuri të shumta natyrore.

Shumë lloje pronash janë në dispozicion në Kestel, me ndërtimet e reja që ndodhen pranë komplekseve të vjetra.  

Homes in Turkey
Të blesh apartament në një kompleks rezidencial në Kestel është një investim fitimprurës. 

Cilat janë avantazhet e blerjes së një apartamenti në Kestel?

Përpos çmimit, vendimi merret edhe në bazë të preferencave të blerësit. 

Duke zgjedhur Kestelin, pronari do të ketë shumë avantazhe në krahasim me zonat urbane: 

 • I përsosur për ata që duan të zhvendosen përherë këtu
 • Apartamentet nuk lejohen të ndërtohet në ndërtesa prej më shumë se pesë-gjashtë kate
 • Komunitet i madh i të huajve tashmë jetojnë në Kestel pranë familjeve vendase
 • Lidhje e mirë e transportit. Autostrada D400 ndodhet mes detit Mesdhe që lidh të gjitha qytetet kryesore
 • Infrastruktura e zhvilluar me shumë dyqane dhe markete
 • Edhe në kulmin e sezonit të pushimeve, ka më pak turistë në këtë zonë krahasuar me zonat e tjera të Alanias
 • Kesteli është më i qetë se Alania dhe Mahmutlari, andaj i përshtatet familjeve me fëmijë dhe atyre që duan stil më të qetë të jetës.

Nga të gjitha distriktet e Alanias, vetëm në Kestel ju mund të blini një apartament të ri të vendosur në vijën e parë ose të dytë të bregdetit. 

 • Mundësi e mirë për qira për ata që duan të investojnë në prona 
 • Apartamentet ndodhen pranë detit
 • Moti këtu në Kestel është i ngrohtë dhe i lagësht në sezonin veror dhe më i butë në pranverë dhe vjeshtë. Reshjet në muajt e dimrit mund të jenë sporadike, me temperaturat që rrallëherë ngrijnë, andaj ngricat dhe bora janë të rralla. Në disa ditë, temperaturat mund të arrijnë në 40 gradë celcius, duke e bërë këtë zonë të përsosur për pushime apo për të jetuar përgjithmonë. 

Complex

Zonat e komplekseve rezidenciale janë të pajisura me pishina dhe kënde lojërash. 

Cilat pasuri të paluajtshme mund të blihen?

Në Kestel, shumica e pronave janë apartamente dhe vila në komplekse rezidenciale moderne. Shumë prej tyre janë brenda kopshteve të tyre, derisa disa vila kanë edhe kopshtin e tyre privat.

Blerësit potencial do të gjejnë shumë opsione për pronat e këtyre llojeve: 

 • Apartamente "studio" 1+0 të ndërtuara deri në vitin 2017 (prej atëherë nuk janë ndërtuar për shkak të ligjit të qeverisë turke);
 • Apartamentet 1+1 me një hapësirë prej ​​50-60 m2 me një dhomë ndeje, dhomë gjumi, një kuzhinë dhe një banjo, zakonisht plan i hapur; 
 • Apartamentet 2+1 me një hapësirë prej ​​80-120 m2 me dy dhoma gjumi, me një dhomë ndeje, një kuzhinë dhe një banjo;
 • Apartamentet 3+1 me një hapësirë prej100-220 m2 me tri dhoma të mëdha gjumi, dy banjo, dhomë ndeje, kuzhinë;
 • Duplekset - apartamente dykatëshe;
 • Suitat - apartmentet në katin më të lartë me tarraca të mëdha.

Shumica e komplekseve të reja janë dizajnuar me luksin e hoteleve me pesë yje me të gjitha komoditetet për ta bërë jetën sa më të rehatshme. Pra, prisni të ketë palestra, sauna, kopshte të bukura dhe pishina.

Koha mesatare e ndërtimit të një kompleksi rezidencial është rreth një vit e gjysmë. Përfitimi i blerjes së një prone gjatë fazës fillestare të ndërtimit është çmime që rritet derisa kompleksi të mbarojë dhe ju mund të bëni profit.

Apartments in Turkey

Të blesh një apartament me orendi dhe me të gjitha pajisjet e nevojshme. 

Përshkrimi dhe infrastruktura e zonës

Kestel ndodhet mes lagjeve Tosmur dhe Mahmutlar. Ky fshat ka sharmin e provincalizmit dhe natyral. Nga këtu ju mund të shkoni në Alania me autobusët "dolmus".

Location of the area
Kestel ndodhet në brigjet e Detit Mesdhe.

Plazhi është i qasshëm për të gjithë pushuesit - një numër i hoteleve mbulojnë brigjet. Plazhi është më me pak gurë se në Mahmutlar dhe këtu ka më pak kafene krahasuar me zonat tjera.

Tregtia në Kestel bazohet në dyqanet e vogla, barnatoret, restaurantet dhe kafenetë, dhe dyqanet e mëdha si Migros dhe Bim. Çdo javë këtu ka treg fermerësh ku produktet e freskëta mund të blihen.

Ka poashtu shkolla private dhe publike në zonë me reputacion të mirë. Jo larg nga Kesteli ju mund ta gjeni spitalin publik që ka vlerësime të shkëlqyera. Ka poashtu edhe spitale private në regjionin e Alanias.

Plantacionet e mandarinave, bananeve dhe portokajve mbulojnë këtë zonë. Shumica e komplekseve rezidenciale dhe hotelet janë të ndara nga deti përmes një autostrade dhe shëtitoreje, që ka kënd lojërash, qendra rekreacionale dhe fontana.

Beach and highway
Autostrada ndan plazhin dhe detin nga komplekset rezidenciale.

Ka shumë atraksione në këtë zonë përfshirë shpellën mahnitëse Dim me stalaktike dhe stalgmite. Ndodhet dhjetë kilometra nga Kesteli. Rruga që kalon përmes maleve Taurus dhe shpellës Dim është piktoreske. Regjioni i Alanias është shtëpi për shumë vende antike si Siedra dhe natyrisht kalaja. Nëse arkeologjia nuk është në interesin tuaj, atëherë ka qendra të sporteve ujore në bregdet. Për ju që preferoni lloje tjera të aktiviteteve, ka disa kompani që ofrojnë ecje, hiking dhe kanion në ujë në malet mahnitëse Taurus.

Cave
Vizitoni shpellën misterioze Dim me stalaktike.

Këtu në Summer Home, ne mund t'ju ndihmojmë në çdo fazë të blerjes, nga udhëtimet kujdestare deri te procesi i blerjes. Agjentët tanë të shitjes janë këtu për t'ju ndihmuar që ta bleni shtëpinë e ëndrrave tuaja.